InternetZe světa IT

Google nabídne YouTube bez reklam

youtube logo2 e1373796362528

Videoportál YouTube se stal fenoménem na poli internetu ve streamování a nahrávání videí uživatelů po celém světě. Co službě ale nešlo, byly výdělky a celková monetizace obsahu jako takového. To se má ale změnit. Na videoportálu YouTube bude dle nových informací spuštěna nová forma prémiového členství, díky němu se uživatelům přestanou zobrazovat reklamy. Společnost Google na chystanou změnu upozornila elektronicky, díky účtům významných partnerů portálu plných videí.

youtube-logo(2)

Díky této zprávě vyvstává otázka, kolik financí budeme muset uvolnit na YouTube bez reklam. Pokud bychom se bavili v číslech, dle prvních předpokladů by se mohlo jednat o cenu 20 dolarů měsíčně. Pro neplatiče a občasné konzumenty obsahu se nic významného neděje, reklamy se budou standardně zobrazovat na začátku, ale i na konci videí. Vše záleží na celkové délce videa. Jaký to bude mít dopad na aktivní Youtubery, čí společnosti, které YouTube živí, zatím nevíme. paušál by mohl nahradit ušlé zisky společnosti, kdo však YouTube bez reklam využije, je otázkou.

Oficiální znění podmínek pro předplatné:

„Výnosy z předplatného. Společnost YouTube vám bude vyplácet 55% z celkových čistých příjmů uznaných společností YouTube z předplatitelských poplatků, které se stanoví z počtu zhlédnutí nebo trvání sledování vašeho obsahu za měsíc v poměru k počtu zhlédnutí nebo trvání sledování veškerého obsahu příslušného nabízeného předplatného nebo jeho části (dle volby společností YouTube) za měsíc. Jestliže je váš Obsah zahrnut a zobrazován ve více nabídkách předplatného, bude společnost YouTube vyplácet výnos na základě předplatného s nejvyšším čistým výnosem, uznaným a vypočteným společností YouTube.“

Email informující o novinkách na YT:

„Vážení partneři YouTube,

vaši fanoušci chtějí možnost volby. Pochopitelně chtějí sledovat to, co si sami vyberou, a to kdykoli mají chuť, na místě podle vlastní volby a na svém oblíbeném zařízení. Kromě toho chtějí, aby funkce YouTube přesně odpovídaly jejich potřebám. Během posledních měsíců jsme provedli řadu odvážných kroků, abychom jim takové prostředí dokázali nabídnout. Pozvali jsme stovky tisíc fanoušků do verze beta služby YouTube Music Key a byli jsme překvapeni jejich zájmem. Se stejným nadšením byla přijata i naše nová aplikace YouTube pro děti, která nabízí rodinám jednodušší a bezpečnější prostředí pro sledování videí – během jediného měsíce jsme zaznamenali více než dva miliony instalací.

Dnes bychom na tyto úspěchy rádi navázali a nabídli další krok směrem k větším možnostem volby: speciální zpoplatněnou verzi YouTube bez reklam. Tato nová předplacená služba pro vás může představovat další zdroj příjmů, kterým doplníte své rostoucí zisky z reklam.

Tak co teď?

Spuštění nové služby vyžaduje změnu smluvních podmínek prostřednictvím panelu Studia pro autory. Možná si to budete pamatovat – jedná se o podobný proces jako před třemi lety, kdy jsme začínali s distribucí a zpeněžováním obsahu na mobilních zařízeních. Dnes uživatelé stráví více než polovinu celkového sledovacího času právě na mobilních zařízeních a zisky z těchto zařízení v loňském roce vzrostly o 200 %. Podobně jako u změny týkající se mobilních zařízení jsme i tentokrát přesvědčeni, že nová verze služby bude pro vaše fanoušky přínosem a pro vás bude představovat dosud netušený doplňkový zdroj příjmů. Sledujte prosím naše oznámení, přečtěte si je a podělte se s námi o svůj názor.

Letošní rok je pro YouTube významný, neboť vstupujeme na dosud neprobádaná území. Stále se však necháváme vést touhou nabízet fanouškům žádané možnosti volby a vám přinášet potřebné zisky. Budeme-li společně úzce spolupracovat, bude naše cesta nepochybně úspěšná. Tým YouTube.“

Mnoho lidí raději přetrpí pár reklam, než aby investovali do média, které si na sebe neumí vydělat? Dáváte přednost Youtube bez zvuku? Na jakých zařízeních se na YT koukáte?

Určitě se o své podněty podělte do komentářů pod tímto článkem. Využili by jste tuto službu bez reklam za 500 Kč měsíčně? Budete mezi prvními, kdo si za YT zaplatí? Podělte se, jaký máte názor na tento krok videoportálu YouTube.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet