Software

YouTube Music se při přehrávání automaticky připojuje k reproduktorům Nest

youtube music
Foto: music.youtube.com, Tag: YouTube Music

Nemůžete vytvořit novou funkci pro aplikaci pro streamování hudby, aniž byste se zabývali problémem 500 milionů předplatitelů: Spotify udává tón celému odvětví, a to zcela oprávněně. Seznam užitečných funkcí, jako je Spotify Connect, který umožňuje plynule ovládat přehrávání při přechodu z jednoho zařízení na druhé, nutí ostatní aplikace neustále dohánět. YouTube Music na tomto poli usilovně pracuje a nyní testuje způsob, jak usnadnit ovládání zařízení Google Cast, jako je Nest Audio.

Můžete otevřít aplikaci YouTube Music, která se automaticky připojí k reproduktoru

Když nyní chytrému reproduktoru s funkcí Google Assistant řeknete, aby přehrával hudbu hlasem, můžete v telefonu otevřít aplikaci YouTube Music, která se automaticky připojí k reproduktoru a umožní vám téměř okamžitě ovládat například hlasitost a seznam skladeb. Obě zařízení musí být ve stejné síti a aplikaci YouTube Music trvá jednu nebo dvě sekundy, než rozpozná, že se něco přehrává, a zahájí připojení Google Cast, ale jinak je to bezproblémový zážitek.

YouTube Music se při přehrávání automaticky připojuje k reproduktorům Nest
YouTube Music se při přehrávání automaticky připojuje k reproduktorům Nest

Po připojení je to stejné, jako kdybyste přehrávání v reproduktoru zahájili z telefonu pomocí tlačítka obsazení v aplikaci YouTube Music. Ovládací prvky médií na panelu rychlého nastavení systému Android zobrazí, co se v reproduktoru přehrává, kolébka hlasitosti telefonu bude ovládat úroveň hlasitosti reproduktoru a můžete dokonce přejít na kartu Up Next v aplikaci YouTube Music a zobrazit nadcházející skladby v seznamu skladeb. To je něco, co dříve nebylo možné, protože ovládací prvky médií v aplikaci Google Home nezobrazují, jaké skladby budou následovat.

V některých situacích může funkce způsobit nepříjemnosti

Není to však všechno růžové – tato nová funkce může v některých situacích způsobit nepříjemnosti. Pokud otevřete aplikaci Hudba YouTube, zatímco reproduktor něco přehrává, seznam skladeb reproduktoru nahradí jakýkoli seznam skladeb, který jste měli připravený v telefonu.

Této funkce si dnes všimlo několik uživatelů Redditu a my můžeme potvrdit, že ve verzi 6.03.52 aplikace YouTube Music funguje. Je však pravděpodobné, že se jedná o změnu na straně serveru, která se právě zavádí, takže ještě nemusí být dostupná pro všechny účty služby YouTube Music. Přesto je příjemné vidět, že YouTube Music pokračuje ve zmenšování náskoku před Spotify.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software