Software >

YouTube Vanced. Aplikace umí přehrávat videa i se zhasnutým displejem

YouTube Vanced
Foto: Vanced

YouTube Vanced je šikovnou aplikací pro všechny majitele chytrých telefonů se systémem Android. Co všechno umí?

Youtube i na pozadí

Se základní aplikací YouTube si nemůžete přehrávat videa na pozadí a ani v okamžiku, kdy si zamknete obrazovku. To je pro výdrž telefonu na baterii značně nepraktické. Není tak divu, že si milovníci videí na tuto funkcionalitu často stěžují. Změna ovšem v základním nastavení v plánu není.

Uživatelé, kteří si nechtěli zrovna pořizovat prémiový účet, tak museli hledat náhradní řešení. Jedním z nich je i YouTube Vanced. Její princip je poměrně jednoduchý. V podstatě simuluje stav, jako by uživatel prémiový účet měl.

YouTube Vanced (Foto: Vanced.app)

Můžete si tedy přehrávat videa na pozadí, případně ve zmenšeném okně přímo v prostředí Androidu, přehrávání se vám navíc nezastaví v okamžiku, kdy budete mít zamčenou obrazovku. Zároveň se tak zbavíte reklam. Kromě toho si máte možnost i vybrat rozlišení videa.

Třešničkou na dortu je pak to, že si smíte vybrat barevné rozhraní pro aplikaci. Konkrétně je v nabídce bílá, šedá, černá a modrá.

Má aplikace nějaké nevýhody?

Pochopitelně se nejedná o řešení oficiální (projekt je zde). V rámci aplikace se tak nemůžete přihlásit ke svému účtu. Pokud to chcete nějakým způsobem obejít, abyste například viděli svoje odběry, budete si muset ještě doinstalovat doplněk s názvem MicroG.

Je rovněž potřeba počítat s tím, že samotný Google se snaží s podobnými aplikacemi vytrvale bojovat, neboť porušují platné podmínky. V Google Play je proto nenajdete. A pokud ano, záhy mohou být smazány.

YouTube Vanced totiž pochopitelně není ani zdaleka jediným klientem, který by se pokoušel vypořádat s komplikacemi, jež uživatelům do cesty klade původní YouTube aplikace. Vanced rozhodně patří k nejoblíbenějším a nejpropracovanějším, ačkoli některé další alternativy jako například New Pipe zacházejí ještě dál a umožňují také například i stahování souborů.

Dle ohlasů některých uživatelů také YouTube Vanced trpí horší stabilitou na systému Android 10.

Kde aplikaci stáhnout a jak ji nainstalovat

Nejsnáze si ji stáhnete přímo na oficiálních stránkách, a to pochopitelně zcela zdarma. Zároveň s Vanced si můžete na oficiálních stránkách stáhnout i zmiňované MicroG. Důležité je si především vybrat správnou verzi aplikace.

Pokud se vám stahování nedaří, vyzkoušejte, zda máte v nastavení povolenou instalaci aplikací z neznámých zdrojů. Obvykle se tato volba nachází přímo v záložce „Nastavení“, u některých telefonů to může být i pod volbou „Další nastavení“.

Následně vyhledejte soubor a spusťte jej, aby se mohl nainstalovat. Najdete jej typicky ve složce „Stažené soubory“. Poznáte ho dle přípony .apks.

Klasická aplikace od YouTube samozřejmě v telefonu po nainstalování Vanced zůstane a odinstalovávat ji nemusíte.

Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

    Doporučeno pro vás >

    Komentuj článek

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Další novinky > Software >