Internet

YouTube začne potlačovat kanály fanoušků

obrazek youtube
Foto: pixabay.com, Tag: YouTube

Fandovství vytváří obrovské množství online obsahu, ale co se stane, když některé fanoušky přejde nadšení a začnou to přehánět? Na YouTube se rozšířily kanály, které věrně napodobují vzhled zavedených fanoušků a stírají hranice mezi obdivem a naprostým napodobováním. Ve snaze vymezit hranice zavádí YouTube přísnější pravidla, která nařizují, aby fanouškovské kanály jasně označovaly svůj neoficiální status.

Od 21. srpna mohou být fanouškovské kanály YouTube, které výslovně neuvádějí, že nezastupují původního tvůrce, umělce nebo subjekt, ukončeny. Přesně řečeno, tvůrci musí v názvu svého kanálu upozornit, že nezastupují původního tvůrce.

YouTube začne potlačovat kanály fanoušků
YouTube začne potlačovat kanály fanoušků

Aby fanouškovské kanály neuváděly v omyl diváky

To znamená důležitý posun v zásadách vydávání se za tvůrce na YouTube, kdy je nyní na fanouškovských kanálech, aby informovaly o svém neoficiálním statusu. Cílem této změny je chránit tvůrce před kooptací jejich identity pro nekalé účely a zajistit, aby fanouškovské kanály neuváděly v omyl diváky, kteří je sledují na základě jejich mylné identity.

Fanouškovské kanály jsou již dlouho důležitou součástí toho, proč diváci chodí na YouTube, a mohou sloužit jako smysluplná pocta původním tvůrcům, protože ukazují obsah inspirovaný těmi, kterým se podařilo vydobýt si vlastní mezeru na internetu. V průběhu let se však některé z nich nebezpečně přiblížily napodobování a kopírovaly nejen styl obsahu, ale i celou estetiku kanálu (dokonce až po profilovou fotografii a pozadí), což přimělo YouTube k tomuto donucovacímu opatření.

Ačkoli je tato změna zásad rozhodná, nevypadá to, že by měla za cíl odstranit fanouškovské kanály. YouTube uznává význam fanouškovských kanálů a jejich roli při oslavě populárních tvůrců. Změna však klade důraz na etičtější přístup k oceňování fanoušků ve snaze podpořit bezpečnější a transparentnější digitální ekosystém. Zdá se, že poselstvím YouTube je, že lichotky jsou v pořádku, ale flirtování s krádeží identity rozhodně ne.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Internet