Mobilní telefonyZe světa IT

Fotoaparát Google ke stažení

Společnost Google dnes do obchodu Google Play přidala novou aplikaci k snímání fotek a panorama režimu (360°). Je dostupná zcela zdarma (odkaz ke stažení naleznete dole), avšak podporuje operační systém Android KitKat a vyšší. S Jelly Beanem zde tedy neuspějete.

Pokud si aplikaci nainstalujete na nějaké zařízení s čistým Androidem (Nexus či jiné referenční zařízení), plně se integruje a nahradí stávající aplikaci pro focení. Pokud si ji však nainstalujete na jiné zařízení, tváří se jako externí aplikace pro fotografování s pořizováním videa a panorama fotek.

Fotoaparát Google však opět vyžaduje spoustu práv – informace o našich kontaktech, naši polohu, používání dalších účtů v zařízení či správu úložiště.

App Fotoaparat Google

Je také pravdou, že se mobilní aplikace v obchodu objevila z nenadání, společnost před touto aktivitou předem neinformovala media – ať už únikem či TZ prohlášením. Aplikace zabírá přibližně 15 megabajtů. Tip – pro přepnutí do nabídky funkcí fotoaparátu musíte provést slide prstem na obrazovce od levého okraje displeje do pravého.

Po nainstalování si můžete plně vychutnat fotografie z mobilní aplikace, vyzkoušet panorama režim, popřípadě fotografie s malou hloubkou ostrosti. Už jste aplikaci vyzkoušeli? Určitě se o první dojmy či fotky podělte do komentářů níže, děkujeme.

Klíčové vlastnosti aplikace Fotoaparát Google v obchodě Play:

  • Vytváření fotografií s malou hloubkou ostrosti v režimu rozostření objektivu.
  • Režim panorama s vysokým rozlišením.
  • Maximální rozlišení díky 100% pokrytí hledáčku.
  • Aktualizované uživatelské rozhraní s velkým tlačítkem pro pořízení snímku.
  • Funguje na telefonech a tabletech s platformou Android 4.4 KitKat a vyšší.

Jak to funguje na různých chytrých telefonech?

Aplikace je také hodně specifická svým vzhledem, Google prostě nevymýšlel nic extra nového, takže vše kompletně patří do oblíbeného a známého designu. Google byl také ochoten a udělal chytrou věcičku v tom, že když si aplikaci nainstalujete do svého Nexusu, tak vám nahradí předchozí aplikaci Fotoaparát z čistého operačního systému. U jiných chytrých telefonů se aplikace objeví mezi ostatními vámi nainstalovanými.

Panorama, rybí oko a širokoúhlé fotky

Aplikace dokáže tvořit zajímavá panorama, širokoúhlé fotky nebo dokonce fotky v režimu rybího oka, což je jedno z významných plus.

Nespolupracuje s hardwarovou spouští

Googlovská verze má však také jednu nevýhodu. Nespolupracuje s hardwarovou spouští, kterou lze na některých zařízeních naleznout. Řešením pro tyto uživatele je prostě – zůstat u klasického Fotoaparátu nebo u aplikace, která tuto možnost podporuje.

Hodnocení na závěr

Závěrečné hodnocení? Aplikace dobrá, využití na operační systémy Android 4.4 KitKat. Plus je ovládání hloubky ostrosti. Mínus zase nepodporování spolupráce s hardwarovou spouští.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

2 Comments

  1. Aplikace opět potřebuje spoustu práv, já se z toho zblázním. Jinak aplikace dobrá, pěkně fotí! Na můj starší mobil ale nejde, nemá Kitkat.

    1. Hezký večer, je škoda, že se aplikace kamarádí jen s KitKatem, což je určitě velká nevýhoda (zejména pro zařízení s OS Android Jelly Bean). Tímto nás nutí si kupovat stále novější smartphony se stále aktuálním Androidem.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony