Ze světa IT

Za kolik peněz autorizovaný servis opraví iPhone 14?

apple-logo-1
Foto: pixabay.com, Tag: Apple

Rozbitý iPhone představuje velmi nepříjemnou komplikaci pro každého majitele. Jak postupovat a kolik peněz si máte připravit na zásah servisu?

Nejčastější závady u iPhonů

Závady vašeho telefonu samozřejmě závisejí i na tom, jak s mobilem zacházíte. Nicméně lze říci, že nejčastěji majitelé řeší:

Prasklý displej

Závady se nevyhýbají dokonce ani majitelům nových přístrojů. K těm nejčastějším jednoznačně patří prasklý displej.

Dokonce ani vysoce odolné sklo Gorilla glass není absolutně odolné proti náhodnému mechanickému poškození pádem. Někteří uživatelé se především starají o to, zda je telefon funkční. Což i s prasklinou na displeji být rozhodně může. Pak telefon dál používají.

Za kolik peněz autorizovaný servis opraví iPhone 14?
Za kolik peněz autorizovaný servis opraví iPhone 14?

Příliš rozumné rozhodnutí to ale není. Hrozí totiž, že se poškození v čase zhorší. Poškodit se tak může i dotyková vrstva, praskliny navíc do přístroje propouštějí vlhkost.

Opravit zařízení je tak vždy nutné, a to přímo v autorizovaném servisu nebo u zaměstnanců značky Apple. Jen tak máte záruku, že byl použít originální díl. Prasklé sklo vám v servisu vymění za servisní poplatek. Na náhodné poškození se, pozor, nevztahuje záruka Apple.

Vlhkost v telefonu

Příčinou vlhkosti, která napáchá „neplechu“ v zařízení, může být jednoduše i to, že svůj telefon omylem „utopíte“ ve vodě. Nové mobily sice již disponují voděodolností na úrovni IP67 či IP68, nicméně stále nejsou vodotěsné a voda v nich tedy problémy způsobit může.

Pakliže se vám to stane, jako absolutní laik toho moc nezmůžete. Především byste měli telefon okamžitě vypnout a vysušit. Znovu ho nezapínejte a co nejrychleji odneste do servisu.

Závada na baterie a problém v nabíjení

K dalším typickým potížím patří ty s baterií vyžadující její výměnu. To lze realizovat běžně za poplatek. Záruka se však nevztahuje na baterie, jejichž kapacita je přirozeně snížena v důsledku běžného použití.

Někteří majitelé narážejí také na komplikaci v podobě toho, že se jejich telefon nenabíjí. Příčinou tohoto relativně obvyklého problému může být zanesený konektor. Některým uživatelům pomůže vyzkoušet jinou nabíječku. V případě, že potíže přetrvávají, nutné je v servisu vyměnit dock konektor.

Jak zařídit servis iPhonů a dalších zařízení značky Apple

Domluvit si můžete schůzku u autorizovaného poskytovatele servisu Apple, jak radí přímo značka na svých webových stránkách.

Pro vyhledání konkrétního místa, které vám bude schopno zajistit servisní služby, můžete využít i oficiální stránky značky Apple. Vyžaduje se přihlášení prostřednictvím vašeho Apple ID.  Apple dále nabízí na svých stránkách možnost jmenovitě danou společnost ověřit, zda se skutečně o autorizovaný servis jedná.

Jednotliví poskytované se v rámci rozsahu služeb liší, je proto nutné si předem zjistit konkrétní podmínky, a to například v případě, že vyžadujete příjezd technika přímo na zadanou adresu. Poskytovatelé tzv. omezeného servisu mohou poskytovat podporu pouze pro vybrané produkty nebo omezenému spektru zákazníků.

Vyplatí se oprava iPhonu a kolik bude stát?

Kolik vás budou opravy vašeho zařízení stát a vyplatí se to vůbec? Lze říci, že opravovat elektroniku značky Apple se vzhledem k jejímu prémiovému pojetí, z něhož plynou i vyšší pořizovací ceny, na rozdíl od levných přístrojů vyplatí vždy.

Kolik to bude stát? Pakliže si servis vašeho telefonu objednáte přímo u Apple, můžete si cenu opravy snadno spočítat. A to s dopomocí jednoduchého kalkulátoru. Do něj zadáte požadované označení produktu a vybraného modelu a typ servisního úkonu.

Apple sem obecně zahrnuje:

  • servis baterie
  • servis zadního fotoaparátu
  • servis při poškození prasklé obrazovky
  • servis u poškození zadního skla
  • jiný typ servisního úkonu

Například odhadovaná cena u nejnovějšího iPhone 14 v provedení Pro Max vychází při výměně obrazovky podle této utility na 12 100 Kč.

Ceny jsou v této kalkulaci již vypočítány s DPH. Konečná částka může být dále navýšena o další poplatky, k nimž může servis přistoupit zejména za předpokladu, že je zapotřebí zařízení odeslat na jiné pracoviště.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT