HardwareZe světa IT

Nejvýkonnější Asus ZenBook je v ČR

UX501JW Front Open135
UHD rozlišení pro vaše filmy

Stávající vlajková loď mezi ultrabooky společnosti Asus se prodává v České republice. Asus ZenBook Pro UX501 je určený pro ty nejnáročnější zákazníky. Tomu odpovídá jeho výkon, ale bohužel pro většinu z nás i jeho cena. Pokud hledáte ultrabook s nekompromisním výkonem, s luxusním designem a kvalitním dílenským zpracováním, pak má pro vás Asus to pravé. Parametrům odpovídající cena, bude odrazovat většinu zájemců o obyčejný notebook, proto bude model Pro UX501 exkluzivním zbožím.

Výbava ZenBooku je opravdu impozantní. Srdcem celého zařízení je mocný čtyřjádrový procesor Intel Core i7-4720HQ, který vás nenechá na holičkách ani při těch nejnáročnějších úkolech, ať už se bude jednat o stříhání videa, nebo hraní nejnovějších her na vysoké detaily. Tomu velmi slušně sekunduje i operační paměť o velikosti 16GB. O dostatečný grafický výkon se stará grafická karta, v tomto případě Asus zvolil kartu nVidii GeForce GTX 960M s 2GB grafické paměti GDDR5.

UX501JW_Right Open150

Bez problémů tak zvládnete video s rozlišením 4K/UHD nebo 3D grafiku. O vaše data se bezpečně postará SSD úložiště s kapacitou 512GB, které zajistí nejenom rychlé starty celého zařízení, ale díky absenci pohyblivých částic i naprosto tichý chod a spolehlivost. Za zmínku také stojí i WiFi 802.11ac, které nabídne přenosovou rychlost až 867 Mb/s.

To vše je uloženo v kvalitně provedeném těle z broušeného hliníku, kde na stupeň luxusu tohoto modelu poukazuje i laserové gravírování v okolí klávesnice připomínající vlny. O zobrazení se postará multidotykový displej s velikostí 15,6“ a rozlišením 3840 x 2160 bodů, což je 4K/UHD rozlišení, tedy 4x více než běžné FullHD displeje. IPS panel Asus VisualMaster nabízí hustotu pixelů 282 ppi. Baterie se chlubí hodnotou 96 Wh a slibuje výdrž až 6,2 hodiny při surfování na internetu.

Vrcholný model ultrabooku od taiwanské společnosti se v České republice prodává od 49 999 Kč. Řekněte nám, jestli je podle vás cena odpovídající a za kolik by jste si takový notebook představovali vy? Využijete takto vysoký výkon, nebo se spokojíte s ultrabooky v nižší cenové hladině? Určitě se o své podněty podělte do komentářů, děkujeme.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

1 Komentuj

  1. Tak to je krasavec! 6 hodin výdrž, to je slušné.

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Hardware