Internet

Začíná MS v hokeji 2021. Můžete zápasy sledovat i online

IIHF hokej 2021
Hlavní TAG » IIHF 2021

Po období, kdy koronavirová pandemie sport výrazně utlumila, se fanoušci dočkali významného sportovního svátku. Mistrovství světa v hokeji 2021 odstartovalo. Kde se na něj podívat?

Mistrovství světa 2021 provázely od počátku změny

V roce 2020 se žádná hokejová mistrovství kvůli opatřením v souvislosti s koronavirovou pandemií konat nemohla. Letošní rok přinesl Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji 2021. Současné mistrovství je tak teprve druhou významnou sportovní událostí roku 2021.

Hokejové mistrovství probíhá od 21. 5. do 6. 6. 2021 v lotyšské Rize. Mistrovství provázely změny, původní termín byl stanoven od 7. 5. do 23. 5. Historicky vůbec poprvé se proto bude klání o medaile konat až v červnu.

Změnou si prošla taktéž pořádající země. Původně se šampionát měl konat v Bělorusku. Série veřejných protestů proti prezidentovi Alexandru Lukašenkovi nakonec vyústila v rozhodnutí Mezinárodní hokejové federace odebrat zemi pořadatelství.

ms hokej 2021
Začíná MS v hokeji 2021 (IIHF 2021)

Uvažovalo se i o tom, že se některá země chopí role spolupořadatele. V této souvislosti padaly zmínky o Slovensku, Dánsku i Litvě. Nakonec však bylo oficiálně rozhodnuto, že pořadatelství se ujme pouze Lotyšsko.

Podle žebříčku IIHF pro rok 2020 byly týmy rozděleny do základních skupin. Český tým byl zařazen do skupiny A. Hokejisté nastoupili na led pod vedením trenéra Filipa Pešána.

Český hokejový tým si v posledních před-mistrovských zápasech vedl excelentně. Porazil Rusko 4:0

Probíhající mistrovství navíc provází i dopingový skandál. Ten se konkrétně týká ruského týmu. Jeho členové kvůli dopingovému trestu nemají povoleno startovat pod ruskou vlajkou. Zakázána byla i ruská hymna.

Mistrovství světa v hokeji na ČT Sport

V tuzemsku patří kromě fotbalu hokej k nejoblíbenějším sportům. Česká televize proto usiluje o to, aby mohla svým divákům pravidelně sportovní přenosy nabízet. Ostatně historicky je to právě sportovní vysílání, které je mezi televizními diváky silně zakořeněno.

Česká televize si zajistila práva na hokejovou extraligu až do roku 2023. Konkrétně získala práva na vysílání Tipsport extraligy, ale také na veškerá utkání českého reprezentačního týmu, včetně všech světových šampionátů. A to i pro mistrovství hráčů do osmnácti a dvaceti let

Práva na hokejové zápasy však nevlastní kompletně, dělí se o ně s O2 TV. V Česku tedy mají diváci hned dvě možnosti, jak populární sport sledovat. Aktuální šampionát nabízí stanice ČT Sport. Nemáte televizi? Nevadí, sportovní přenosy televize nabízí i online.

ČT Sport vysílá také online

Živě se jednotlivé zápasy vysílají přímo na webu ČT. Zároveň Česká televize tvoří i internetový archiv, kde si máte možnost pustit jednotlivé zápasy i ze záznamu, pokud by se vám náhodou stalo, že jste některé utkání nestihli. Přenosy v archivu České televize jsou pochopitelně dostupné divákům zcela bezplatně.

Hokejové zápasy je možné sledovat pomocí lineární televize. Ke sledování pomůže i web.

Oficiální Youtube kanál

Například návštěvníci ze zahraničí se však k programu ČT Sport oficiálně nedostanou. Česká televize omezila autorská práva výhradně na Českou republiku.

Naštěstí i přesto existuje způsob, jak si aktuální mistrovství nenechat ujít. Nechcete-li se uchylovat k cestám jako změna IP adresy prostřednictvím VPN, jednoduše se podívejte na videa dostupná na oficiálním Youtube kanálu. Kromě živých přenosů tady najdete i sestřihy.

Ten se nazývá IIHF Worlds 2021. Propojen je s webovými stránkami Mezinárodní hokejové federace, kde také najdete řadu aktuálních informací z právě konaného sportovního svátku. Sledovat mohou také sázkaři prostřednictvím sázkových kanceláří (Tipsport, Fortuna, Chance).

Konkrétně jsou sportovní přenosy ze šampionátu dostupné na TV Tipsport nebo Fortuna TV. Protože pod holding Tipsport patří k sázková kancelář Chance a nabídka služeb bývá obdobná, můžete sledovat přenos i u tohoto poskytovatele.

Dívat se na hokejové zápasy můžete online na svém mobilním telefonu či na tabletu. A to pochopitelně stále zdarma. Ovšem pozor, nutností je aktivní herní účet.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet