HardwareTiskové zprávyZe světa IT

Základní desky Asus 9 Series

Základní desky ASUS 9 Series pro novou platformu AMD AM3+.

ASUS představil základní desky řady 9 Series připravené pro 32nm procesory AMD FX Series s kódovým označením Bulldozer, které jsou historicky prvními procesory s osmi jádry na jednom čipu. Tato řada základních desek je vybavena technologií NVIDIA Quad-GPU SLI pro osazení systému více grafickými jádry a rovněž technologií Dual Intelligent Processors 2 (DIP2) pro správu napájení.

Kromě DIP2 využil ASUS také systém napájení DIGI+ VRM, UEFI BIOS a exkluzivní technologii USB 3.0 Boost, která jako první na světě nabízí kompletní podporu protokolu UAS zajišťující okamžité znatelné zvýšení přenosových rychlostí USB.

Základní desky M5A99/97 Series s technologií DIP2

Základní desky ASUS M5A99/97 Series využívají nejnovější systém napájení DIGI+ VRM, který funguje jako digitální řadič a plní požadavky digitálního signálu napájení (SVID) procesoru. Tím je eliminováno zpoždění vznikající v důsledku převodu digitálního signálu na analogový a dochází rovněž k optimalizaci výkonu, stability a energetické účinnosti systému. Výkon systému lze ovlivnit také novou funkcí pro přizpůsobení napájení DRAM, která se stará o vyvážení zátěže CPU/severního můstku, zvětšuje rozsah napětí a zvyšuje proudovou zatížitelnost CPU/severního můstku.

Testování výkonu pomocí nástroje Sandra prokázalo zvýšení výkonu o 39,35 % ve srovnání se stávajícími procesory AM3.

ASUS%20M5A99X%20EVO%203D

Základní deska ROG Crosshair V Formula s rozšiřující kartou ThunderBolt

Světové prvenství ve výkonu s hodnotou 8,429 GHz v současnosti patří procesoru AMD FX Series na základní desce Republic of Gamers Crosshair V Formula. Na trhu jsou nyní dvě verze této desky – samostatná verze a verze s přibalenou kartou ROG ThunderBolt, která nabízí nativní podporu 3-Way SLI. ROG ThunderBolt je síťová karta kombinovaná se zvukovou kartou, která má nižší nároky na výkon procesoru. Proto mohou procesory AM3+ soustředit svůj potenciál tam, kde ho hráči nejvíce potřebují. Jedním z často opomíjených aspektů je optimalizace a nastavení priority síťového provozu pro hry.

U karty ThunderBolt, tuto funkci plní LAN čip Bigfoot Networks. S kombinovanou kartou ThunderBolt a audio čipem XONAR s odstupem signál-šum přes 116 dB získají hráči kvalitní zvuk, který jim zpříjemní požitek ze hry. Kvalitní vestavěný zesilovač vylepšuje zvuk profesionálních herních sluchátek. U samostatné verze se o čistý zvuk stará čip SupremeFX X-Fi 2, zatímco technologie GameFirst nastavuje prioritu provozu na síti tak, aby hráčům nic neuniklo.

Základní desky ASUS

ASUS je nejprodávanější a nejúspěšnější globální značkou základních desek na světě. Společnost udává směr v této oblasti četnými inovacemi, které se stávají průmyslovými standardy. Mezi nejnovější inovace patří digitální systém napájení DIGI+ VRM, technologie Dual Intelligent Processors – která kombinuje nárůst výkonu při úspoře energie, a dále tepelná ochrana celé desky v podobě architektury Thermal Armor a Thermal Radar. Další exkluzivní technologie jako Core Unlocker, Disk Unlocker a Protect 3.0 demonstrují snahu společnosti ASUS o soulad technické vynalézavosti a odpovědnosti k životnímu prostředí.

SABERTOOTH 990FX s chlazením CeraM!X

Pro uživatele, kteří hledají spolehlivý výkon, je vhodnou volbou model SABERTOOTH 990FX. Kromě již zmíněného systému napájení DIGI+ VRM je totiž deska vybavena exkluzivní technologií pasivního chlazení Ceram!X Heatsink Coating s funkcí Thermal Radar. CeraM!X je technologie využívající keramickou vrstvu, jež má větší plochu pro odvod tepla a nahrazuje antioxidační provedení. Díky mikroskopickým nepravidelnostem na povrchu a větší ploše odvádí teplo účinněji. TUF Thermal Radar v reálném čase monitoruje teplotu kritických částí základní desky a automaticky nastavuje rychlosti ventilátorů tak, aby si systém vždy zachoval maximální stabilitu a optimální teploty.

ASUS%20SABERTOOTH%20990FX

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

2 Comments

 1. Nové modely ešusu stojí opravdu za to. Rád sdělím svůj zážitek s tímto skvělým výrobkem.
  Jakmile jsem zahlédl v televizi Horsta co všechno nový ešus umí, neváhal jsem a zavolal do telekrámu a objednal si ho. Ihned jsem ho musel vyzkoušet a vzal ho večer na rodinou párty. Lepší držák na panáky byste těžko hledali, přesně jak Horst tvrdil. Hojně ho také využívám k ručnímu balení cigaret. Stačí využít ty tzv. porty. Zatím to ale neumím tak jako Horst. Umí dalších spoustu věcí, jako např. popelník, skvěle čistí boty od bahna atd. Trošku mě mrzí, že tato novinka se trochu odcizila původnímu konceptu z řad ešusů. Tyto nové modely špatně drží na hlavě a chybí lepší úchyt. Nejednou jsem pustil na zem i s obědem.

  Suma:
  Plusy:
  + výborný na párty
  + výborný čistič bot(zvládne víc než ukazoval Horst)
  + zadní strana vhodná na masáže
  + synek do toho cosi nastrkal a dokonce(fakt nekecám) se připojil k internetu a to je dle mého soudu „krutopřísný“..(o tom Horst v TV nemluvil)
  atd.

  Minusy:
  – špatně se z něj jí bramborová kaše
  – nedrží na hlavě
  – v žádném případě nepoužívat k předehře

  🙂 zdraví MK

 2. Zodpovědný komentář, který si zaslouží LIKE! 🙂

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware