Ze světa IT

Zalman: Reserator 3 a FX100-Cube

Společnost Zalman na CESu 2013 představila dvojici chladičů, které sklízí na veletrhu také nejedno ocenění. My si teď představíme aktivní model Reserator 3 a jeho pasivního kolegu jménem FX100-Cube, jež váží úctihodných 880 gramů.

Aktivní vodní chlazení Zalman Reserator 3
Aktivní vodní chladič Zalman Reserator 3 s rozměry 153 x 120 x 80 mm

Jednou z velkých předností je dvojitý okruh, který napomáhá velice efektivní výměně tepla mezi žebry a prostředím. Dle výrobce je chladič schopný uchladit procesory s tepelným výkonem až 400 TDP, což je číslo gigantických rozměrů. Jen pro informaci, procesory Intel Core i7 nesou při maximální zátěži až 130 TDP. Můžeme se tak na odvod tepla v tomto podání spolehnout.

Rychlost ventilátoru je v rozmezí 900-2000 otáček za minutu, nicméně i tento ventilátor dává svým zvukem o sobě znát. Je konstruovaný pro procesory AMD, přesněji pasuje na křemíky do patice – FM2, FM1, AM3+, AM2+ či AM2. Váha jest 850 gramů.

Pasivní chladič Zalman FX100-Cube
Pasivní chladič Zalman FX100-Cube s měděnou základnou

Druhá novinka v rozměrech 150 x 150 x 157,5 mm od Zalmana je pasivního charakteru a jeho žebrování pokrývá plochu 6094 cm². Nicméně však po vyšroubování vrchního krytu můžete tento chladič vybavit i 92 mm ventilátorem, který ho tak díky cirkulaci vzduchu zefektivní. V základu je tento chladič schopný uchladit procesory do maximálního tepelného výkonu až 77 TDP. Nejnovější procesory by jste tedy tímto chladičem asi neuchladili.

Vysoký výkon procesoru potřebuje chladiče, které zajistí dostatečně rychlý odvod tepla od komponentu. Přetaktované procesory tak méně „trpí“ a naše myšlenka o tom, že se procesor přehřeje tak může být ledově chladná. Obstojí tito obři ve válce s teplem? Máte dobré zkušenosti s touto značkou výrobků? Určitě se o své postřehy či drobné recenze podělte do komentářů. Děkujeme.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT