Novinky ze světa IT >

Hliníkový počítač Commodore Amiga

Velkým černým disketám už odzvonilo. Tak co tu dělá produkt od americké společnosti Commodore? Ano, už vím. Jedná se o Mini PC, jež je celé vyrobeno z hliníku. Nese název Amiga a bude bojovat na poli malých výpočetních krabiček.

Počítač je poháněn rychlým procesorem Core i7-2700K na taktu 3.5 GHz s 16 gigabajty DDR3 RAM, grafikou nVidia GeForce GT 430 1 GB a 1 terabajtovým pevným diskem. Amiga Mini PC také poskytuje plnohodnotnou podporu Blu-ray disků.

Multi výkonná sestava dále propůjčí USB 3.0, WiFi, HDMI, DVI, DisplayPort výstup a 7.1 kanálový kvalitně podložený zvuk. Na disku čeká předinstalovaný operační systém Comodore OS Vision, který je založen na linuxovém jádře. Tato doslova počítačová konzole oplývá rozměry 197 krát 197 krát 75 mm.

Staříci od Commodoru nejsou žádní troškaři, se základní konfigurací se prodává za 2 495 dolarů, což je při aktuální kurzu 46 500 korun.

Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

  Doporučeno pro vás >

  2 x komentář, přidáš se?

  1. Tohle je odporné prznění značky Amiga 🙁

  2. Výtvor v High-End stylu od Commodore si zaslouží potlesk. Ta cena mě ale v celku zaráží, přece jenom je ta krabička dost výkonná, ale 50k si potlesk nezaslouží. Proč ne, vybírají z TOP – Blu-Ray, Intel a nVidia.

  Komentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky > Novinky ze světa IT >