Ze světa IT

Hliníkový počítač Commodore Amiga

Velkým černým disketám už odzvonilo. Tak co tu dělá produkt od americké společnosti Commodore? Ano, už vím. Jedná se o Mini PC, jež je celé vyrobeno z hliníku. Nese název Amiga a bude bojovat na poli malých výpočetních krabiček.

commodore amiga mini pc

Počítač je poháněn rychlým procesorem Core i7-2700K na taktu 3.5 GHz s 16 gigabajty DDR3 RAM, grafikou nVidia GeForce GT 430 1 GB a 1 terabajtovým pevným diskem. Amiga Mini PC také poskytuje plnohodnotnou podporu Blu-ray disků.

Multi výkonná sestava dále propůjčí USB 3.0, WiFi, HDMI, DVI, DisplayPort výstup a 7.1 kanálový kvalitně podložený zvuk. Na disku čeká předinstalovaný operační systém Comodore OS Vision, který je založen na linuxovém jádře. Tato doslova počítačová konzole oplývá rozměry 197 krát 197 krát 75 mm.

Staříci od Commodoru nejsou žádní troškaři, se základní konfigurací se prodává za 2 495 dolarů, což je při aktuální kurzu 46 500 korun.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

2 Comments

  1. Tohle je odporné prznění značky Amiga 🙁

  2. Výtvor v High-End stylu od Commodore si zaslouží potlesk. Ta cena mě ale v celku zaráží, přece jenom je ta krabička dost výkonná, ale 50k si potlesk nezaslouží. Proč ne, vybírají z TOP – Blu-Ray, Intel a nVidia.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT