Mobilní telefonyZe světa IT

Zisky: Huawei, Apple i finská Nokia

Světové vyhlídky na lepší zítřky jsou snad již za dveřmi. O vyšší prodejnosti tak může hovořit čínský Huawei, Apple i finská Nokia. Ty totiž vpustili na světlo své prodejní výsledky, které hovoří v prospěch Lumií, iPhonů i smartphonů od společnosti Huawei.

Smartphone Nokia Lumia 920

Ve 4. čtvrtletí finská společnost prodala 6,6 miliónů telefonů z řady Lumia, avšak cupertinský Apple prodal svých iPhonů 47,8 mil., což mu přineslo zisk 30,7 miliardy dolarů, tedy 509 miliard korun. Nokia se tak dostává do výdělečných čísel, nicméně aktuální prognózy o krachu stále nejsou ještě vyřešeny.

Smartphony z Finska se prostě neprodávají tak, jak by měli, a to je důvodem, proč ostatní prodejci nabírají dech. Musíme si připomenout, kde společnost Nokia byla a kde je teď, přece jen před pár lety se jednalo o finského giganta, který vládl v sekci prvních telefonů vůbec. Nicméně i finský gigant netrží jen z mobilních telefonů, pohybuje se také v segmentu anténních systémů UMTS, a je tu s námi od roku 1865.

Ač jsou Lumie v celku povedené telefony, jejich prodej stojí samozřejmě i na operačním systému, který není oblíbený mezi uživateli ve střední třídě. Když se vrátíme k Applu, ten zaznamenal také nižší prodejnost svých iMaců. O předražené kompaktní počítače již prostě zájem není.

Apple-iPhone-5-White

Správným směrem vykročil i Huawei, ten dle statistiky generuje nárůst zisků o 33 %, což je pro tuto čínskou mobilní velmoc více, než dostačující. A není se čemu divit. Gigant produkuje zisky nejen v Číně, až 2/3 zisků pramení ze zahraničí a expanze produktů je tak na ohromné úrovni. Může se také stát, že se produkty začnou ve velkém prodávat i v USA, což asi tamní výrobci neradi uvidí, a zdali se tak vůbec stane.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony