Internet

Zní to až neuvěřitelně. Jednoduchým trikem vypnete reklamy na YouTube

youtube-logo-1200
Foto: pixabay.com, Tag: YouTube

Čas od času si někdo všimne jednoduchého triku, který pomůže ostatním. Stejně tak je tomu u videoportálu YouTube. Jednoduchým trikem je možné vypnout reklamy na YouTube. Zní to jako scifi nebo něco nemožného? V tomto článku se přesvědčíme, že je to možné.

Než se do tohoto jednoduchého triku pustíte, je nutné si uvědomit, že reklamy živí YouTube, tak i samotné tvůrce videoobsahu. Zvažte tedy používání této metody.

Jednoduchým trikem vypnete reklamy na YouTube
Jednoduchým trikem vypnete reklamy na YouTube #youtube

Pokud do adresy URL videa na YouTube přidáte další tečku, jak je vidět níže, zjistíte, že se reklamy ve videu obvykle již nepřehrají. Při testování se zdá, že účinek tohoto triku občas není úplně dokonalý. Někdy se místo videoreklamy vrací statická grafická reklama. U webů, včetně New York Times, přidání další tečky obejde obvyklý výplatní blok či blok přihlášení nebo vyskakovací okno vázané na cookies.

  • Normální URL adresa: https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ
  • Upravená adresa URL: https://www.youtube.com./watch?v=dQw4w9WgXcQ
  • Webová adresa: https://www.nytimes.com./2020/06/09/us/george-floyd-who-is.html

Unicorn4sale jde trochu podrobněji do technických aspektů tohoto triku. Jedná se o běžně zapomenutý případ kdy weby zapomínají normalizovat název hostitele. Obsah je stále zobrazován, ale v prohlížeči neexistuje žádná shoda názvu hostitele.

Tato situace obejde soubory cookie a nefunkční CORS (Cross-origin resource sharing – ve volném překladu sdílené zdroje odjinud) a mnoho větších webů používá k poskytování reklam nebo médií jinou doménu, která však neobsahuje další tečku. Tento postup můžete použít i na jiných webech. Uvidíte však, jak se webová adresa bude chovat.

Nepochybujeme o tom, že Google najde způsob, jak tento problém s odstraněním reklam vyřešit, a to alespoň pro YouTube během několika příštích dní, zejména se zvyšující se popularitou triku.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet