HardwareZe světa IT

Fenomén světa mobilů – Virtuální realita a tři tipy na zařízení

VR

Virtuální realita je docela kontroverzní záležitost. Když jsme se asi před dvěma roky o této technologii dozvěděli, nečekali jsme, že bude tak žádaná. S postupnou expanzí tohoto zařízení ale všem dochází, že je to něco, co opravdu má budoucnost. Poskytuje totiž i několik praktických využití, jako např. ve sportu, kde se dá použít pro trénink těch správných pohybů a technik, nebo v armádě, kde zase může sloužit jako perfektní simulátor létání.

Je ale zřejmé, že lidé budou používat VR hlavně pro zábavní účely. V poslední době se vyvíjejí hlavně modely, které jsou na míru tvořeny pro chytré telefony – výrobci často nabízejí VR k zakoupenému telefonu za zvýhodněnou cenu. Pojďme se společně podívat na tři VR modely, které jsou kompatibilní s chytrými telefony a neudělají Vám takovou díru do kapsy.

Oculus

Průkopník na poli VR je poněkud mimo finanční možnosti většiny uživatelů

Samsung Gear VR

Samsung všichni známe. Už dlouhou dobu bojuje s jeho největším konkurentem – Applem. Jeho vývoj virtuálních realit je jednou ze zbraní, kterou v tomto boji používá. A vypadá to, že se mu to vyplácí. Ve spolupráci s firmou Oculus vydal virtuální realitu, která se na trhu pohybuje už půl roku a za tuto dobu sklízí převážně pozitivní ohlasy. Zajistil si tedy konkurenční výhodu oproti Applu, který si v tomto ohledu dává na čas – spekuluje se o tom, že jeho první VR spatří světlo světa nejdříve až na konci tohoto roku.

Instalace Samsung Gear VR je triviální, stačí do ní pouze nacvaknout jeden z kompatibilních mobilů (Galaxy Note 5, Galaxy S6/S6 Edge/S6 Edge + a Galaxy S7/S7 Edge) a dobrodružství může začít. Super AMOLED displej poskytuje realistický zážitek a uživatel jistě ocení i ergonomický design a měkké, pružné vycpávky, kterými jsou brýle opatřeny. Tyto faktory zajišťují maximální komfort. Momentálně Vás tato virtuální realita vyjde na asi 3 500 korun, což je vzhledem ke kvalitě tohoto zařízení úžasně dostupná cena. My už jsme Samsung Gear VR testovali v naší redakci, takže si můžete přečíst recenzi.

gearVR_cover

Freefly VR

Freefly Systems je americká společnost, která navrhuje, vyrábí a distribuuje stabilizátory a další kamerové pohybové systémy. V poslední době zabruslila i do produkce virtuálních realit a její aktuální model Freefly VR je široce kompatibilní – můžete s ní spárovat jakýkoliv mobil, který je velký od 4.7 do 6.1 palců. Jsou to brýle s nejvyšším zorným polem na nynějším trhu (120°) a ovládání zprostředkovává bezdrátový bluetooth ovladač, který je obsažen v balení. Vstupenka do virtuálního světa Vás bude stát 2 000 korun.

freelyvr

Zeiss VR One

Gigant na trhu v oboru optiky a opto-elektroniky Carl Zeiss dobře ví, kdo je jeho zákazník – pokud nosíte dioptrické brýle, nemusíte je ani sundávat, protože toto zařízení je k tomu perfektně uzpůsobeno. Podporuje všechny chytré telefony ve velikosti od 4.7 do 5.2 palců a má elegantní design, který neomrzí. Vzhledem k zaměření této firmy můžeme očekávat opravdový vizuální 3D zážitek. Tento model bude k mání na českém trhu již brzy – za cenu 4 000 korun.

Zeiss_VR-One

Jak moc bude VR ovlivňovat naše každodenní životy, to ukáže čas. Jelikož si virtuální realitu můžeme užít i za pomoci mobilu, je jasné, že se s ní budeme setkávat čím dál tím častěji. A jaký je váš pohled na VR?

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware