V Obchodě Google Play můžete vybírat z milionů aplikací pro svůj smartphone či tablet s Androidem. Část z nich je sice placená, ale díky různým akcím vývojářů mohou být některé tituly dočasně dostupné se slevou nebo dokonce zdarma.
A právě na poslední jmenovanou kategorii se dnes zaměříme. Vybrali jsme pro vás pět aplikací, které si tento týden můžete z Google Play mimořádně stáhnout zdarma a ušetřit tak až stovky korun. Slevy obvykle trvají pouze několik dnů.
Tento týden si můžete bez zaplacení jediné koruny stáhnout třeba šikovný videopřehrávač nebo konvertor videí. Hodit se může také univerzální převodník jednotek a měn. Na své si ovšem přijdou také milovníci hvězdné oblohy nebo pokročilí uživatelé, kteří chtějí automatizovat některé úkony při používání smartphonu.
Star Rover – Stargazing Guide (běžná cena 54,99 Kč)
Na romantické letní noci, kdy nám počasí dovoluje pozorovat noční oblohu, si sice ještě pár měsíců počkáme, ale proč se nepřipravit v předstihu? S aplikací Star Rover můžete objevovat vesmírné objekty viditelné na obloze.
Pomocí GPS zjistí tento nástroj vaši polohu a následně vám ukáže hvězdy, souhvězdí, mléčnou dráhu, planety i jejich měsíce – a vše samozřejmě s názvy. Mapa noční oblohy se navíc aktualizuje s tím, jak pohybujete telefonem. Pokud na některý z objektů kliknete, dozvíte se o něm podrobnější informace. K dispozici jsou také fáze měsíce a další informace, které ocení amatér i pokročilý astronom. Aplikace je zdarma ke stažení zde.
Video Player All Format – Oplayer (běžná cena 84,99 Kč)
Pokud sháníte profesionální videopřehrávač pro svůj smartphone, vyzkoušejte Oplayer, který podporuje snad všechny dostupné formáty, 4K rozlišení, kodeky DTS a DivX, hardwarovou akceleraci a spoustu dalších funkcí. Vývojáři tvrdí, že svou aplikaci průběžně vyvíjí již osm let, takže na výsledku by to mělo být znát.
Videa můžete například přehrávat v plovoucím okně či rozdělené obrazovce, streamovat na svůj domácí televizor přes Chromecast nebo bezpečně uložit do soukromé složky, ke které budete mít přístup pouze vy. Vhod může přijít také integrovaný nástroj pro stahování titulků, noční režim a snadné ovládání základních funkcí jako hlasitost a jas pomocí dotykových gest. Aplikace v základní verzi ke stažení zde.
AVS: Any Video Converter (běžná cena 19,99 Kč)
Pokud vám nestačí přehrávač, ale potřebujete videa konvertovat na jiný formát, můžete využít akce na aplikaci AVS: Any Video Converter. Svým uživatelským rozhraním sice nenadchne, ale v jednoduchosti je síla. Aplikace si poradí s většinou oblíbených formátů, přičemž si můžete nastavit některé parametry konverze včetně rozlišení, snímkovací frekvence nebo orientace videa.
K dispozici je také možnost komprese (tj. zmenšení velikosti), úpravy délky nebo extrakce zvuku. Aplikace na Android ke stažení zde.
Unit Converter (Pega Pro) – Premium (běžná cena 219,99 Kč)
Převod mezi jednotkami může být někdy pěkný oříšek, ale naštěstí si v dnešní době smartphonů můžete poradit praktickou aplikací. Unit Converter umí převádět mezi nejrůznějšími jednotkami, které jsou pro větší přehlednost rozděleny do 48 kategorií. Nechybí ani převodník většiny světových měn nebo kryptoměna Bitcoin. Aplikace je dokonce v češtině, i když se patrně jedná jen o strojový překlad.
Jako bonus obsahuje několik nástrojů včetně vodováhy, kompasu nebo stopek. Aplikace se slevou ke stažení zde.
Autoroid – Automation Device Settings (běžně 46,99 Kč)
A na závěr jedna aplikace pro ty, kdo si chtějí usnadnit používání smartphonu pomocí automatizace některých úkonů. Tento nástroj umožňuje nastavit třeba automatické spouštění a ukončování aplikací, bezdrátové připojení nebo jiná nastavení smartphonu v závislosti na čase a jiných okolnostech. A jak lze tuto vychytávku využít v praxi?
Třeba nechat automaticky vypnout mobilní síť a zapnout Wi-Fi, pokud spustíte aplikaci YouTube. Nebo aktivovat Bluetooth po otevření hudebního přehrávače. Možností využití lze ovšem vymyslet nespočet. Aplikace je teď ke stažení zdarma zde.