Tiskové zprávy

Avast zavírá informační vrátka. Ruší společnost Jumpshot

avast logo
Foto: Avast

Avast dnes ohlásil úmysl skončit s poskytováním dat své dceřiné společnosti Jumpshot, Inc. a zahájit proces jejího uzavření.

V prosinci se objevily první zprávy o prodeji dat uživatelů, které Avast vyvrátil. Poslední lednový týden se však prodej potvrdil s jediným rozdílem. Avast totiž informace předává své dceřiné firmě Jumpshot, která iniciovala prodej gigantům jako Google, Pepsi, Microsoft nebo Tripadvisor.

Oficiální prohlášení Avastu: Všechny produkty Avastu budou dál fungovat stejným způsobem a uživatelé nezaznamenají žádnou změnu.

Hlavním posláním Avastu je chránit své uživatele na internetu a poskytnout jim kontrolu nad jejich soukromím,“ říká Ondřej Vlček, generální ředitel Avastu.

Avast zavírá informační vrátka. Ruší společnost Jumpshot
Avast zavírá informační vrátka. Ruší společnost Jumpshot

Jakékoli praktiky, které ohrožují důvěru uživatelů, jsou pro Avast neakceptovatelné. Bedlivě střežíme soukromí uživatelů a proto jsme co nejrychleji přikročili k procesu ukončení činnosti Jumpshotu v návaznosti na pochyby některých uživatelů o poskytování dat Jumpshotu, které není v souladu s naším posláním a zásadami, které nás jako společnost definují.“

Ondřej Vlček napsal a adresoval osobní dopis

Ondřej Vlček také uživatelům, kolegům, partnerům a investorům adresoval osobní dopis o rozhodnutí ukončit činnost společnosti Jumpshot, který najdete na: https://blog.avast.com/a-message-from-ceo-ondrej-vlcek

Stávající zákazníci společnosti Jumpshot mohou pro více informací kontaktovat Derena Bakera. Během procesu ukončování činnosti má společnost Jumpshot v úmyslu pokračovat v hrazení poskytovaných produktů a služeb svým prodejcům a dodavatelům v plné výši a standardním způsobem. Společnost Jumpshot bude včas informovat své zákazníky o ukončení svých datových služeb.

Mrzí nás, že tento krok bude mít dopad na zaměstnance společnosti Jumpshot, velmi si vážíme jejich práce a přispění. Budeme se snažit udělat celý proces pro ně co nejsnazší,“ dodává Ondřej Vlček.

Inovace v souladu s naší jednotnou vizí pro rok 2020 a dál

Avast má dlouholeté zkušenosti s ochranou zařízení a dat uživatelů před malwarem prostřednictvím oceněných produktů. Chápeme a bereme vážně odpovědnost za vyvážení soukromí uživatelů a nezbytného využití získaných dat,“ uvádí Vlček.

Protože se neustále mění povaha současných i budoucích online hrozeb, zaměřuje se Avast na inovace, jejichž cílem je vylepšit produkty ve prospěch uživatelů tak, aby chránily jejich soukromí. Proto budeme i nadále představovat nové produkty a bezpečnostní inovace v souladu s naší jednotnou vizí pro rok 2020 a dál.“

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy