Kryptoměny

5 nejhodnotnějších kolekcí NFT tokenů na OpenSea

non-fungible-token-NFT
Foto: pixabay.com, Tag: NFT

OpenSea je internetové tržiště zaměřené na prodej NFT tokenů. Které kolekce patří k těm historicky vůbec nejhodnotnějším? Jde o následující pětici:

Double Face Salvator Mundi

Jedinečný obraz předchází pověst zcela unikátního objektu. Toto dílo vytvořil Pimptronot v roce 2021. Stalo se tak nejen proto, aby světu ukázal svůj umělecký talent, ale proto, aby zpochybnil svět umění a ukázal, že NFT mají potenciálně větší hodnotu než tradiční umění.

Ten, kdo si koupí tento NFT obraz se tak, jak uvádějí přímo zástupci platformy OpenSea, doslova zapíše do historie a vtiskne punc výjimečnému okamžiku, během něhož se ukáže, že NFT mají v budoucnu větší hodnotu než tradiční umělečtí mistři.

5 nejhodnotnějších kolekcí NFT tokenů na OpenSea (Foto: opensea.io)
5 nejhodnotnějších kolekcí NFT tokenů na OpenSea (Foto: opensea.io)

Zakoupení tohoto díla získá majitel plná vlastnická práva k tomuto obrazu právě prostřednictvím blockchainové technologie NFT.

Most Expensive NFT

Celá kolekce se jmenuje poměrně příznačně Most Expensive NFT a aktuálně ji vlastní uživatel vystupující na platformě OpenSea pod přezdívkou Lobex.

Stávající hodnota tohoto digitálního vlastnictví se na počátku roku 2022 pohybuje už přes 5 000 EHT, což odpovídá ve stejné době napsání tohoto textu více než 19 200 000 dolarů.

A Chinese Odyssey 大话西游 Da Hua Xi You

Další z kolekcí, která vyniká výrazně vysokou cenou, je ta, která v angličtině nese velmi jednoduchý název A Chinese Odyssey.

Její aktuální hodnota je kolem 5 000 EHT, což opět odpovídá částce převyšující 19 200 000 dolarů. Pokud bychom tuto úctyhodnou sumu měli přepočítat na české koruny, jedná se o ohromující částku téměř 420 000 000 korun. Tvůrcem kolekce je uživatel, který na platformě vystupuje pod přezdívkou SNFTs.

DIES ALL

Další kolekce, která na OpenSea zaznamenala úspěch, se nazývá DIES ALL. Vytvořena byla uživatelem s přezdívkou one_pixel_guy.

Kolekce obrázků vychází ze slavného internetového memu, který má původ v reakci jednoho z hráčů počítačové hry League of legends. Kolekce obrázků je tak prakticky opatřena digitálním autogramem prokazujícím autenticitu těchto digitálních objektů.

I tato kolekce se dostala mezi ty, jejichž hodnota atakovala magickou hranici 5 000 EHT, v přepočtu se tedy pohybuje řádově v několika desítkách milionů korun.

GenesisNFT&SMStoSatoshi

Další úspěšná kolekce na této NTF platformě dostala název GenesisNFT&SMStoSatoshi. Tvůrcem je autor, který vystupuje na OpenSea pod nickem KoroBox.

Tato kolekce obsahuje pouhý jeden obrázek. Jedná se o printscreen fanouškovské zprávy pro Satoshi Nakamota. Podstatou zprávy je jednoduchý dotaz: Are you sleeping, přičemž se tazatel dočkal dokonce i odpovědi, byť velmi stručné. Odpověď totiž zněla pouze „yeah :)))“.

Tvůrcem tohoto digitálního obrázku je opět uživatel s přezdívkou KoroBox. Opět se jedná o kolekci, která na platformě OpenSea dosáhla hodnoty 5 000 EHT.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Kryptoměny