Software

5 nejlepších akčních PC her pro rok 2022

pc hra
Foto: pixabay.com, Tag: PC

Pandemie stále ještě příliš nepřeje setkávání a mnozí odborníci apelují na to, abychom zůstali raději doma. Zabavit se můžete třeba u počítačových her. Které tituly pro PC by váš počítač zaručeně neměly minout v roce 2022?

Nejlepší akční hry pro rok 2022

V roce 2022 bude skutečně z čeho vybírat. Na hráče čekají epické ninja bitvy, divoké přestřelky i komiksové rvačky. Toto jsou některé tipy podle redakce PCMag.

Batman: Arkham City

Celá série je mimořádně napínavá a syrová, nicméně právě prostřední díl trilogie Batman: Arkham od studia Rocksteady nejlépe kombinuje promyšlený design úrovní s otevřeným světem Gotham City, který bedlivě střeží tajuplný hrdina v masce.

Batman: Arkham City
Batman: Arkham City

Ve virtuálním světě se setkáte s celou plejádou známých komiksových padouchů, jako je Dr. Victor Fries alias Mr.Freeze, Hugo Strange a Society of Shadows. Díky revolučnímu bojovému systému je doslova radostí prodírat se davy generických hrdlořezů a nohsledů.

Bayonetta

Hideki Kamiya v podstatě vymyslel koncept stylové akční hry už ve svém původním projektu Devil May Cry. Spolu s týmem PlatinumGames se mu pak podařilo tento žánr posunout do zcela nových dimenzí s hrou Bayonetta.

Bayonetta
Bayonetta

V něm hrajete za drzou čarodějku, která sadisticky masakruje anděly a tou nejnebezpečnější zbraní se ve hře stávají její vlasy. Nenechte se ovšem zmást tím, jak humorně tento koncept působí. Pokud chcete mít šanci (a vypadat při tom báječně, dodávají recenzenti v zahraničí, přičemž ti čeští zase lapidárně shrnují, že hru tvoří prakticky zbraně a prsa), musíte zvládnout hluboký a rozmanitý bojový systém.

Daemon X Machina

Obří roboti jsou málokdy zklamáním a u této videohry to platí rovněž. Za vskutku titulem stojí veterán žánru Kenichiro Tsukuda.

V tomto případě se jedná o ryze moderní pojetí klasické mech akce. Bojujete s mechanickými nepřáteli na nádherných, stylizovaných bojištích pomocí zbraní, raket a občas i laserového meče. Jakmile jedna bitva skončí, můžete si sesbírat nové vybavení ze sestřelených protivníků a upravte si svého hrdinu pro další nebezpečnou misi. Kromě mnoha možností úprav se můžete těšit i na velmi bohatý příběh.

Darksiders III

Akční hra byla vyvinuta společností Gunfire Games a vydaná studiem THQ Nordic. Původní hra Darksiders byla vynikající směsicí dobrodružství ve stylu Zeldy, soubojů podobných God of War a dostatečného množství příběhu, který by zahanbil i Doom.

Na tento odkaz navazuje i Darksiders III, v níž hrajete za Fury, jezdkyni Apokalypsy. Hra Darksiders III se inspiruje posledními hrami ze série Souls a zaměřuje se spíše na brutální boje s malými skupinami nepřátel než na bezmyšlenkovité masové vyvražďování obrovských hord vašich protivníků.

Devil May Cry 5

Devil May Cry 5 se po odbočce DMC od Ninja Theory vrací ke svým kořenům. To nejlepší si bere z předcházejících dílů, ale současně nepohrdá ani „levobočkem“ DMC.

TIP na článek: 5 nejvýkonnějších grafických karet pro rok 2022

Většina výkonných grafických karet na trhu cílí z pochopitelných důvodů na hráče her. Zajímá vás, které budou ty „nejnadupanější“ modely následujících měsíců?

Tři hrdinové jménem Dante, Nero a nově příchozí V nabízejí značně odlišné bojové styly, které se musíte naučit pro ničení démonů dobře zvládnout. Doslova pekelný chaos poháněný vynikajícím RE enginem od Capcomu nikdy nevypadal lépe. Pokud jste dlouholetými fanoušky celé série, jednoznačně oceníte náročné herní výzvy, které si hra Devil May Cry 5 pro fanoušky nachystala.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Software