Software

9 novinek v iOS 14. Pojďme se na ně podívat

ios logo freebit
Foto: iOS

Společnost Apple nahrazuje operační systém 13.7 novým systémem iOS 14. Přináší mnoho zajímavých novinek v podobě úpravy hlavní obrazovky nebo třeba vylepšeného překladače jazyků. Prohlížeč Safari nabízí správu a ochranu osobních údajů, aplikace Počasí zajišťuje uživatelům aktuální informace o nepříznivých povětrnostních událostech a nový kontrolní seznam zdraví, který zahrnuje nouzové SOS, lékařské ID, EKG a detekci pádu.

Překladač v operačním systému iOS

Překladač je navržen jako nejlepší a nejjednodušší aplikace pro překlad konverzací a nabízí rychlý a přirozený překlad hlasu a textu do 11 různých jazyků. Režim v zařízení umožňuje uživatelům využívat funkce aplikace offline pro soukromý hlasový a textový překlad.

Siri rozšiřuje své znalosti a odpovídá na složité otázky informacemi získávanými z internetu. Diktování z klávesnice běží na zařízení při diktování zpráv, poznámek, e-mailů a dalších věcí.

9 novinek v iOS 14. Widgety na hlavní obrazovku (Foto: apple.com)
9 novinek v iOS 14. Widgety na hlavní obrazovku (Foto: apple.com)

Díky aplikaci Home je inteligentní ovládání domácnosti ještě jednodušší díky novým návrhům automatizace a rozšířenému ovládání v Control Center pro rychlejší přístup k příslušenství a scénám.

Adaptivní osvětlení pro kompatibilní světla podporující HomeKit automaticky upravuje teplotu barev po celý den a funkce rozpoznávání tváře v kompatibilních kamerách využívá k identifikaci návštěvníků inteligenci na zařízení od Apple TV po HomePod. Aplikace Home a HomeKit jsou navrženy tak, aby byly soukromé a zabezpečené, takže všechny informace o domácích doplňcích uživatele jsou šifrovány end-to-end.

Digitální verze klíčů od auta poskytují uživatelům bezpečný způsob odemykání a nastartování vozu pomocí iPhonu. Klíče od auta lze snadno sdílet pomocí Zpráv nebo deaktivovat prostřednictvím iCloudu, pokud dojde ke ztrátě zařízení.

9 novinek v iOS 14. Včetně App Library (Foto: apple.com)
9 novinek v iOS 14. Včetně App Library (Foto: apple.com)

Safari nabízí správu a ochranu osobních údajů, aby uživatelé mohli snadno zjistit, které cokies napříč weby byly zablokovány, využívá zabezpečené sledování hesel, které uživatelům pomáhá detekovat uložená hesla, jenž mohla být součástí narušení dat, a integrovaný překlad pro celé webové stránky.

Zdraví má zcela nové zkušenosti s řízením spánku a lepším porozuměním úrovní zvuku, které mohou ovlivnit zdraví sluchu. Nový kontrolní seznam zdraví, který zahrnuje nouzové SOS, lékařské ID, EKG, detekci pádu, nabízí uživatelům centralizované místo pro správu zdravotních a bezpečnostních funkcí. Health také přidává podporu pro nové datové typy pro mobilitu, zdravotní záznamy, příznaky a EKG.

Počasí zajišťuje uživatelům aktuální informace

Aplikace Počasí zajišťuje uživatelům aktuální informace o nepříznivých povětrnostních událostech a nový graf srážek příští hodinu zobrazuje srážky po minutách, když je v předpovědi déšť.

Apple One je nejjednodušší způsob, jak získat mnoho předplacených služeb Apple za skvělou cenu, takže si zákazníci mohou vybrat jeden plán, který je vhodný pro ně nebo pro celou jejich rodinu. Zákazníci se mohou do Apple One zaregistrovat od podzimu.

Mezi funkce usnadnění patří Back Tap, který nabízí rychlý nový způsob spouštění gest, úkolů a zkratek přístupnosti, detekci znakového jazyka v aplikaci Group FaceTime a Sound Recognition, která využívá inteligenci v zařízení k upozornění uživatelů na zvuk požárního poplachu nebo je detekován zvonek u dveří. VoiceOver, přední čtečka obrazovek pro nevidomé v oboru, nyní automaticky rozpoznává, co se vizuálně zobrazuje na obrazovce, takže více aplikací a webových zážitků je přístupných více lidem.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software