Software

iOS 14 je za dveřmi. Na jaká zařízení jej půjde nainstalovat?

ios logo freebit
Foto: iOS

Tento rok nás čeká představení aktualizace iOS 14. Nová verze operačního systému chystá mnoho vylepšení, která sahají k základu celé spolehlivosti systému, skrze zdokonalení hlasového ovládání, až po rozšířenou kompatibilitu. Jaké změny můžeme tedy očekávat s příchodem nového iOS 14?

Kompatibilita se staršími modely

Poslední verzi iOS doprovází mnoho problémů, které začal Apple upravovat v updatech. Se stejnými problémy s funkčností se setkali uživatelé již u iOS 11, proto se společnost rozhodla s příchodem nové verze soustředit se spíše na stabilitu systému a vynechat některé připravované funkce. Pokud se spekulace potvrdí, novou verzi získají uživatelé i pět let starých modelů jako je iPhone 6S a 6S Plus.

iOS 14 je za dveřmi. Na jaká zařízení jej půjde nainstalovat?
iOS 14 je za dveřmi. #ios

Always on displej

Funkce, která již nyní funguje na hodinkách Apple Watch Series 5. Na černém displeji iPhonu s touto funkcí by se mohl nyní zobrazovat například datum a čas a uživatelé by měli možnost nastavit další widgety, jako například kalendář, počasí a podobně.

Nastavení notifikací, které se na displeji mohou zobrazovat, by pro vlastníky Apple zařízení bylo také užitečné.

Tmavý režim a rozdělená obrazovka

Apple si v Číně požádal o ochrannou známku pro ikonu Apple Music, jejíž design by se mohl rozšířit i mezi ostatní aplikace. Nový noční režim by začernil pozadí ostatních ikonek aplikací, což by uživatelům pomohlo více šetřit baterii.

Funkce rozdělené obrazovky je nyní dostupná v systému pro iPady. Vlastnící iPhonů s velkou obrazovkou by totéž ocenili i v iOS14. Práci by ulehčila funkce Drag and drop, která by dokázala přenést textový obsah mezi dvěma obrazovkami. Další nepotvrzenou funkcí je nahrávání hovorů, kterou Apple stále do svých zařízení nezakomponoval z důvodu ochrany soukromí.

TIP na článek: Souhrn informací. Co vše víme o nových iPhonech 12?

Jako každý rok od roku 2011 se chystá na podzim představení nového telefonu z produkce Apple. Přesněji řečeno telefonů, neboť iPhony s modelovým označením 12 budou s největší pravděpodobností představeny ve 3 různých variantách – iPhone 12, iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max.

Novinek se dočkají vlastníci iPhonů také v množství emoji, které by měl Apple rozšířit o 62 nových emotikonů. Představení iOS 14 je očekáváno na konferenci v červnu, která snad přinese společnosti Apple úspěchy a napraví tak chyby předchozích verzí.

TIP na článek: iPhone 12 s novým designem, specifikací a cenou přijde v říjnu

Podzim je už tradiční období, kdy se představují „jablečné“ novinky. Proto se už nyní mluví o novém iPhone 12. Jaký bude?

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software