> Novinky ze světa IT

Acer byl v předešlém roce v plusu

Obr z Tchaj-wanu zveřejnil finanční výsledky za čtvrté čtvrtletí loňského roku a uvedl shrnutí celého.

Kupodivu oproti většině firem, které byly ve ztrátě je Acer v plusu, meziročně však ztrácí.

 

Začátkem loňského roku se promíchalo vedení a podle Aceru teď nastává přerod. Z počítačové techniky se více orientuje na mobilní zařízení, kde zatím vcelku boduje.

Za čtvrté čtvrtletí přišlo do firmy o 2,5 milionu dolarů méně, než za stejné období roku 2010. Takže v posledním kvartále vydělali 129,5 milionu dolarů. Za celý rok byl Acer schopen do firmy přinést slušných 4,3 miliardy dolarů, což znamená, že meziroční pokles činí 14 procent a to není nijak závratné číslo.

Ztráty v druhém a třetím čtvrtletí byly připisovány povodním v Thajsku, které zpomalili dodávky hrad-disků. Na růstu prodejů má prý velkou zásluhu první ultrabook tohoto výrobce Aspire S3. V letošním roce by měly zisky jen růst, protože Acer rozšiřuje své portfolio v segmentech tabletů a smartphonů.

Aceru přejeme úspěchy v nových odvětvích výroby. Doufejme, že bude inovativní , kreativní a dostane se do našich povědomí jako vizionář.

Martin Kohout
Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony s iOS. Sledujte příspěvky také na > YouTube nebo Twitteru.

    Doporučeno pro vás >

    Komentuj článek

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Další novinky > > Novinky ze světa IT