Internet

Aik a Johanka. Když na YouTube prodáváte svá prsa

youtube logo final
Foto: pixabay.com, Tag: YouTube

32letý Aik Murczechy, občanským jménem Lukáš Murček, a jeho o 8 let mladší přítelkyně Johanka Čunková patří mezi nejznámější osobnosti českého internetu. Aktuálně nejvíce publikují svou tvorbu na platformě YouTube, kde před nedávnem pokořili hranici 350 tisíc odběratelů, čímž se řadí mezi stovku nejodebíranějších česko-slovenských Youtuberů. Kanál má přes 91 mil. shlédnutí a pár si tak mohl vydělat přes jeden milion korun.

V posledních měsících se na jejich youtubovém kanále objevují převážně cestovatelská videa z jejich putování po Asii a především Austrálii, kam se v letošním roce dokonce i na nějaký ten čas rozhodli usadit. Subjektivně řečeno informativní a technologická kvalita videí je i z pohledu dospělého člověka na relativně dobré úrovni, ale ne vždy tomu tak bylo.

YouTube kanál Aik & Johanka

Počátky jejich společné tvorby totiž tvořila především prvoplánová zábava s cílem přilákat a strhnout pozornost na jediné – Johančino poprsí. Byť tedy třeba nutno konstatovat, že všechno probíhalo zcela v rámci společensky přijatelných standardů, nikdy nebyla překročena ona pomyslná hranice nevkusu a přílišné vulgarity.

Nicméně za vše hovoří náhledové obrázky tří nejpopulárnějších, respektive nejsledovanějších videí na jejich kanále na YouTube:

aik a johanka youtube
Aik a Johanka. Když na YouTube prodáváte svá prsa

Dále je tato dvojice, která spolu tvoří partnerský pár, aktivní i na sociální síti Instagram, kde má ne zcela překvapivě více sledujících Johanka, konkrétně její instagramový profil koncem roku 2019 „followuje“ 43 tisíc lidí, oproti necelým 17 tisícům, kteří sledují jejího partnera. I zde je patrný výše zmiňovaný fenomén – fotky, kde je Johanka v plavkách a poodhaluje tak svůj hrudník, mají v průměru dvakrát více „lajků“ než ty ostatní.

Prsa na YouTube. Nic víc než pouhá otázka nabídky a poptávky

Ale dá se považovat takovéto prvoplánové vystavování poprsí na sociální sítě a YouTube, tak jak jej můžeme pozorovat v Johančině podání za pobuřující, či snad morálně špatné? Dovolíme si tvrdit, že nikoliv, neboť jsme toho názoru, že přednosti ženského těla by neměly být úplně tabuizovány.

Samozřejmě je však třeba brát v potaz to, že YouTube sledují převážně mladší diváci, a to i ti raně školního či předškolního věku, proto by se ve videích nemělo vyskytovat nic, co by je mohlo některak pohoršit. Ovšem Aik & Johanka podle našeho mínění nic natolik pobuřujícího nepublikují.

Navíc diváci si jednoduše řečeno takovýto obsah žádají, a jak hlásá základní ekonomická poučka – kde je poptávka, tam je nabídka. „Prodávání“ svých prsou na YouTube tak přeneseně není nic jiného, než snaha získat slávu a finanční zdroje.

Otázkou však je, co bude s podobným vystavováním poprsí dále, neboť jak je známo YouTube a jeho tvůrci jsou v nezanedbatelné míře závislí na příjmech z reklam. A stále větší množství inzerentů nechce u podobného obsahu své reklamy, proto rostou počty demonetizovaných videí. S trochou nadsázky tak lze konstatovat, že budoucnost prsou na YouTube je nejistá. Na druhou stranu však lze jen horko těžko zakázat třeba vystavování se v plavkách.

I na zahraničním YouTube prsa frčí

Johanka však rozhodně není jedinou autorkou působící na YouTube, která se divákům vryla do paměti tím, že ráda dává na obdiv své ženské přednosti. Pojďme si ve zkratce představit další tři z nich, jež sází na tento způsob zaujmutí pozornost:

  • Tana Paul (5,1 mil. odběratelů)
  • 21letá Američanka, vlastním jménem Tana Mongeau, snoubenka 137. nejodebíranějšího youtubera na světě Jakea Paula, zpěvačka a modelka.
  • Trisha Paytas (4,9 mil. odběratelů)
  • 31letá rodačka z Los Angeles, herečka, zpěvačka, modelka a spisovatelka, má za sebou drogovou minulost, v současnosti uvažuje o změně pohlaví.
  • Tara Babcock (440 tis. odběratelů)
  • 30letá YouTuberka a modelka ze Seattlu, podniká v oblasti fitness, měří 162 cm a váží kolem 50 kg, svobodná a bezdětná.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet