Novinky ze světa IT >

Novo 7 Advanced druhé řady od Ainolu

Abych řekl pravdu, mám velký zájem o zakoupení levného tabletu. Přemýšlím o značce Ainol, o které slyším samou chválu. Pár článků zpět jsem psal o tabletu Ainol Novo 7 Elf a dnes se podívám na jeho brášku, Novo 7 Advanced II.

Je libo ICS v příjemné cenové hladině? Máme v celku vydařený tip na jeden z čínských tabletů.

Tablet nabídne 7 palcový kapacitní TFT displej s rozlišením 800 krát 480 bodů. Procesor jest na taktu 1.2 GHz, přesněji se jedná o Allwinner, ale nebojte se, je to prachsprostě ARMový základ. Advanced II graficky nikterak nepokulhává, opět zapůjčí GPU Mali 400 /MHz/ je to, co stojí za kvalitním a dynamickým obrazem.

Jeho předností se zdá být podpora Full HD videa až do rozlišení 2160p, což vyvolává otázku, jaký zobrazovací prvek nám dopřeje takové rozlišení. Operační paměť oproti Elfu decentně zaostává. Můžeme použít až 512 MB RAM, tedy spolu se systémem. Produkt bude dostupný v kapacitách 4, 8, 16 a 32 GB, u nás je většinou dostpná jen 8 GB verze.

Opticky asi moc neoslní, propůjčí pouze přední 2 megapixelovou kameru. Vlastní WiFi, 3.5 mm jack, mini HDMI, mini USB, čtečku karet microSD, G-sensor a nabíjecí port. Tablet vládne rozměry 187 x 111 x 12 mm s hmotností 320 gramů.

Výrobce do zařízení umístil 3700 mAh baterii, jež v reálu zvládne až 7 hodin nepřetržitého provozu. Ainol Novo 7 Advanced II v 8 GB variantě lze pořídit kolem 3000 Kč.

Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

  Doporučeno pro vás >

  1 Komentář:

  1. […] aneb číňan za málo peněz. Tento článek nebude o modelu Ainol Novo 7 Elf, ani o modelu Advanced II. Dnes to bude o tabletu s modelovým označením Novo 7 […]

  Komentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky > Novinky ze světa IT >