SoftwareZe světa IT

Velká aktualizace Nike+ Run Club, krok správným směrem?

Nike uvodni

V dnešní době málo kdo využívá svůj smartphone pouze na volání a posílání SMS. Smartphony pronikají čím dál více do oblasti všedního života, a ne jinak je tomu i v případě sportu. Na trhu již v dnešní době můžeme nalézt nemalý výčet aplikací, které se starají o měření kalorií, tepové frekvence a obecně vzato lze říci, že nám poskytují monitoring naší fyzické aktivity.

Nikeprehled

Nový vzhled aplikace je podkreslený zelenou barvou

Jednou z oblastí, kde mnoho lidí najde pro tyto aplikace uplatnění, je běh. Aplikací, které jsou určeny speciálně pro běh, je na trhu nespočet. Vyjmenujme proto zde alespoň ty nejzákladnější, jedná se především o Runtastic, Runkeeper a Nike +. Právě poslední ze zde uvedených dostala v posledních dnech významný update. Pokusíme se vám proto představit hlavní body této aktualizace.

Náhled staré verze aplikace:

Pro všechny uživatele této aplikace bylo vždy základem mít své výkony pevně pod kontrolou, a to je přesně to, co tato aplikace zvládala vždy s přehledem. Statistiky s počtem uběhaných kilometrů, nejrychlejším časem na 5 kilometrů, nebo nejlepším výkonem na jeden kilometr, to a mnoho dalšího bylo vždy přehledně poskládáno v jedné tabulce.  Co se tedy od nové aktualizace změnilo? Hlavní změna proběhla pod pokličkou, společnost Nike byla již od začátku velkým podpůrcem platformy od společnosti Google s názvem Google Fit, a to už od jeho vzniku a s nástupem posledního updatu se Nike+ stává s platformou Google Fit kompatibilní. To znamená, že když si půjdete zaběhat, a máte v telefonu již nainstalovanou aplikaci Google fit, výsledky se vám zobrazí a přičtou, jak do aplikace Nike+, tak do Google fitu. Další nesporná výhoda spočívá v možnosti propojení s hodinkami od společnosti Samsung Gear S.

Aplikace po aktualizaci:

Co ale uživatelé pocítí jednoznačně nejvíc, jsou změny v uživatelském prostředí. Grafickou stránku věci necháme na posouzení každého zvlášť, faktem zůstává, že se lze setkat s pozitivními i negativními reakcemi, přičemž záporné statisticky převládají. Tabulkové přehledy i grafy s vašimi výkony zůstaly na svém místě, ovšem jsou dostupné v aplikaci hlouběji a nikoli jak tomu bylo zvykem na úvodní obrazovce. Z reakcí na internetu je patrné, že uživatelům chybí jednoduchost a odlehčenost staré verze. Otázkou tedy zůstává, zda aktualizace na popularitě přidá či nikoli. Aplikace je volně dostupná jak pro iOS, tak pro Android.

A jaké jsou vaše pocity z této aktualizace? Přivítali jste možnost propojení s Google Fit, nebo vás odrazuje složitější grafické prostředí? Podělte se s námi v komentářích pod článkem.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software