Tiskové zprávy

Aktuální a trendy peněžní aplikace

credit card visa
Foto: pixabay.com, Tag: Platební karta

Jsou pryč doby, kdy nám přišlo moderní platit platebními kartami, vždyť už se jedná skoro o historickou záležitost. První terminál pro platební karty přestavila veřejnosti společnost Visa v roce 1979. Od té doby, především s vývojem mobilních zařízeních, se vše dramaticky změnilo.

Předchůdkyní dnešní podoby peněžních e-peněženek a aplikací by se dala nazvat metoda Amazon Pay, jenž si vymyslel nákupní gigant Amazon. Jedná se o e-peněženku, která je propojená s klientovo bankovními účty či platebními kartami.

Výhodou je, že zákazník nemusí dokola vyplňovat svoje údaje a plýtvat drahocenným časem. Trend brzy získal na obrovské popularitě a převzaly jí další mega společnosti jako například Apple s Apple Pay nebo Google s Google Pay. Společnost Apple od roku 2014 zavedla ověřování plateb pouhým otiskem prstu, což celý proces ještě víc urychluje.

Tímhle revolučním platebních řešením se doslova roztrhl pytel s rozličnými peněžními aplikacemi, některými se peníze dají spravovat, jinými zas vydělávat.

Aktuální a trendy peněžní aplikace
Aktuální a trendy peněžní aplikace

Dneska jsme tak zvyklí mít naše finance pod kontrolou pomocí aplikací. Platíme s nimi účty, využíváme různé elektronické peněženky při hraní her nebo, když investujeme do kryptoměn či se prostě jenom snažíme mít přehled o našem utrácení. Všechno z pohodlí našeho mobilního telefonu.

Podívejme se na pár trendy a oblíbených aplikací, které možná už mnozí z vás mají stáhnuté na svých mobilních zařízeních.

Spendee

Začněme mobilní aplikací, která pochází od českých vývojářů. Umožňuje šetřit díky optimalizaci rozpočtů a také sledování finančních návyků a zároveň jejich dopadu. Tahle bezplatná aplikace umožňuje propojení s vaším PayPal účtem, mobilním bankovnictvím nebo krypto-peněženkou Coinbase. Máte tak pěkně všechny finance pod jednou střechou, a protože je vidíte jako jeden celek, lépe se s nimi i hospodaří.

Aplikace Spendee, kterou si oblíbilo už přes tři miliony uživatelů, má pěkně zpracované statistiky, díky nímž můžete činit efektivní denodenní rozhodování. Dále nabízí rozpočty, cizí měny, webovou verzi nebo bezpečnou synchronizaci dat.

Toshl Finance

Tahle aplikace ukazuje, že správa osobních financí může být i zábava. Všechny karty, účty a hotovost máte také pod současnou kontrolou. Data se do ní snadno vkládají, vše je rychlé a intuitivní. Aplikace podporuje úctyhodných 200 měn, které jsou aktualizované dle směnného kurzu, včetně 30 kryptoměn.

Grafy jsou přehledné, když se blížíte svým rozpočtovým limitům, dostanete upozornění. Webová a mobilní aplikace synchronizují data.

eToro

Díky aplikacím pro kryptoměny je teď jejich nakupování, držení a prodávání mnohem snazší. eToro patří mezi nejoblíbenější a je k dispozici v českém jazyce. Díky ní můžete diskutovat s lidmi z více než 200 zemí, co se vyznají v prodávání měn jako je Bitcoin, XRP, DASH, BCH nebo Ethereum. Registrace je rychlá a můžete začít prodávat nebo kupovat okamžitě prostřednictvím kreditní karty nebo služby PayPal.

Aktuální a trendy a Bitcoin
Aktuální a trendy a Bitcoin

Money App

Tahle aplikace, která je k dispozici pro iOS a Android) umožňuje zas peníze vydělávat prostřednictvím průzkumu trhu. Za splnění úkolů vás odmění. Můžete třeba hrát hry, psát recenze, podílet se na testovacích službách nebo se účastnit bezplatných zkušebních verzí. Otevřete si svůj účet a můžete za splnění úkonů dostat zaplaceno během dvou nebo tří pracovních dní.

iPoll

Další aplikace, kterou si můžete vydělat peníze, je přizpůsobená pro průzkum trhu. Finančně si přilepšit si tak její uživatel může díky průzkumu trhu, psaní deníku. Registrace vyžaduje jenom pár základních informací, jako jsou vaše denní zvyky jako spotřebitele a osobní preference. Hned jak je k dispozici úkol, který odpovídá vašemu zadání, dostanete upozornění. A protože je uzpůsobená přesně vašim zájmům a zvykům, dostáváte úkoly na aktivity, které už stejně děláte, jenom za ně dostanete zaplaceno.

Foap

Tahle aplikace umožňuje vydělávání peněz profesionálním i amatérským fotografům, které si pořizují na svoje chytré telefony. V podstatě se jedná o crowdsourcing. Tahle platformu určená pro společnosti a reklamní či marketingové agentury, aby si zakoupili fotografie přes Foap, kde se sdružuje přes 2,5 milionu fotografů z celého světa.

Po registraci musíte na svůj účet nahrát co nejkvalitnější fotografie, které musíte popsat. Komunita registrovaných uživatelů je později hodnotí, čímž se zvýší viditelnost vaší fotografické práce. Za každý prodej můžete získat od pěti až po sto dolarů. Tak jakou aplikaci si stáhnete dneska vy?

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Tiskové zprávy