SoftwareZe světa IT

CM: Optimalizujte si svůj Android

Není nad to si několika kliky optimalizovat operační systém Android. Nebude to ani moc těžké, vše za vás vyřeší mobilní aplikace Clean Master, která je volně ke stažení v obchodě Google Play. Droidí aplikace si poradí s mazáním dočasných souborů aplikací, mazáním nepotřebných systémových dat, mazáním historie používání, správou aplikací a běžících procesů.

Uživatelské rozhraní aplikace je velice jednoduché. Na úvodní stránce můžete zvolit odstranění dočasných souborů, zvýšit paměť díky zastavení nepoužívaných aplikací, zabezpečuje ochranu soukromí či správu aplikací, které můžete jednoduše přímo z mobilní aplikace odstranit.

Clean Master Logo

Aplikace v sobě skrývá také rezidentní ochranu smartphonu, popřípadě potlačuje hrozby při prohlížení nebezpečných webových stránek. Cleaner je také schopný bez většího problému skenovat paměťovou kartu. V nastavení si můžete navolit také widget přímo na plochu mobilního zařízení. Jedním klikem pak můžete vyčistit operační paměť vašeho smartphonu či tabletu.

Mobilní aplikaci doporučujeme určitě vyzkoušet. Berte však na vědomí, že se nejedná o plnohodnotný mobilní antivirus, který bych doporučil určitě nainstalovat do vašeho zařízení. O nich jsme psali právě v tomto článku. V těchto dnech pro vás budeme opět připravovat deset nejlepších antivirů pro Android. Těšte se! Líbila se vám novinka, doporučte ji pomocí tlačítek i ostatním!

  • Nevyžádané soubory: Vyčistí cache a pozůstatky souborů, odstraněním pozůstatků souborů uvolníte místo nejen v zařízení, ale i na SD kartě.
  • Uvolnění aktuální paměti: Uvolní paměť a zrychlí mobilní zařízení. Procesy běžící na pozadí zabírají systémovou RAM a také snižují životnost baterie. Díky uvolnění paměti zastavíte zbytečné aplikace.
  • Soukromí: Odstraňování historie. Soukromí je důležité a mnohé z vašich aplikací tiše zaznamenávají vaše osobní údaje, například data z webového prohlížeče, historie vyhledávání Google a další.
  • Správce aplikací: Odinstalování, zálohování a přesun na SD kartu. Nástroj pro odinstalování je vylepšen oproti standardní Android verzi a je schopen vytvářet zálohy .apk souborů. Uživatelé s oprávněním root budou schopni přesouvat aplikace na SD kartu, mohou také odinstalovat předinstalované a systémové aplikace.

Aplikace ke stažení: play.google.com

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

2 Komentáře

  1. Tuhle aplikaci používám už nějaký ten pátek a nemohu si ji vynachválit. Jednoduchá administrace, zatím bezproblémový chod a je zcela zdarma, což je u kvalitních aplikací dost podstatné. Ne že bych si za ni nezaplatil, ale proč platit, když jsou ty nejlepší věci zadarmo. 🙂

  2. Pár týdnů ji již používám, a zatím spokojenost. Má to i webovou ochranu – jedině +.

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Software