Ze světa IT

Nový Apple iMac ve svižném kabátě

Na tiskové konferenci, která proběhla před jedním dnem Apple představil opravdu spoustu novinek a vypadalo to, jakoby chtěl zahltit světový trh jen svými produkty. Včera jsme si představili nový iPad Mini a dnes vám představíme novou řadu kompaktních počítačů iMac. K dispozici bude opravdu pestrá škála specifikací, která je stavěna na 21,5“ a 27 palcovém provedení.

Nový All-in-One počítač Apple iMac.

Apple iMac měří v těle 5 milimetrů, což z něj dělá stroj o 40 % užší, než všechny jeho předchůdci. Druhá z verzí podporuje rozlišení až 2560 x 1440 pixelů, čtyřjádrové procesory Intel Core i5 na taktu až 3.2 GHz, lze osadit až 32 gigabajty RAM /DDR3, 1600 MHz/ a FaceTime HD 720p kameru.

Ovládací chuťovka jménem Magic Trackpad se v rolování opravdu vyžívá, podporuje inerciální posouvání, přejeďte, zvládne tří i čtyř-dotyková gesta, klepnutí, dvojitý vodorovný posun, otáčet, zoomovat či bravurně zvládne další dotyková gesta.

Jablečný All-in-One PC je obdařený čtečkou karet SDXC, vlastní čtyři USB porty 3.0, dva Thunderbolty a Mini DisplayPort výstup s podporou pro DVI, VGA a dual-link DVI /adaptéry se prodávají zvlášť/. Metalická konektivita je doplněna o 10/100/1000BASE-T gigabitový Ethernet.

Kromě klasické nabídky pevných disků s kapacitou 1 terabajt si lze pořídit nejen SSD s kapacitou až 768 gigabajt, ale také 3 TB Fusion Drive. Ten kombinuje výhody SSD a pevného disku, chová se tak jako kompaktní hybridní disk pro systém OS X Mountain Lion. Menší iMac má rozměry 52,8 x 45 centimetru a hmotnost 5.68 kg, větší pak 65 x 51,6 cm s 9,54 kilogramy.

The New Apple iMac bude v high-endové konfiguraci osazen výkonnou grafickou kartou nVidia GeForce GTX 675MX s pamětí 1 GB GDDR5. 21.5 palcový model světlo světa spatří v listopadu, zatímco větší bráška přijde až v prosinci. Ceny těchto přístrojů se nebudou pasovat do cen produktů, které si běžný smrtelník může dovolit. Mály svým vzrůstem startuje na 34 800 Kč, velký začíná na ceně 48 800 Kč.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

4 Komentáře

  1. To je fakt šílenost ta cena ;/

  2. Ano, tak to máš pravdu. Ale co dodat, nové technologie a značka Apple je vždy zárukou nekřesťanských cen, a to nemluvím o příslušenství, které je nutno k zařízení dokoupit.

  3. Je to pecka, ale ne pro obyčejného smrtelníka jinak mít peníze není o čem uvažovat.

    1. Ahoj Petře, cena u výrobků hraje dost velkou roli, což je pravda. Nicméně, pokud máš omezený rozpočet, musíš se podívat po něčem jiném, nedá se nic dělat.

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Ze světa IT