Mobilní telefony

Apple iPhone 14. Co vše nabídne tento lákavý smartphone?

iphone
Foto: apple.com, Tag: iPhone

Nové telefony od Apple jsou každoročně dlouho očekávané všemi příznivci. Jak bude nový iPhone 14 vypadat?

Nové iPhony přijdou o výřez

První informace naznačují, že změny se odehrají uvnitř i navenek. Nové iPhony se mají dočkat výrazného redesignu.

Nejvíce na první pohled patrnou změnou tak má být eliminování výřezu. Ten dnes slouží pro umístění  senzorů včetně Face ID. Ta by naopak neměla být omezena, Apple podle všeho neplánuje ani tentokrát integrovat čtečku otisků prstů.

Nahrazen by měl být už čtyři roky používaný výřez kompaktněji vyhlížejícím „průstřelem“. S informací, že se ho Apple zbaví ve vyšších modelech, jimiž mají být iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max, přišel analytik Ming-Chi Kuo. Tento zdroj lze považovat za ověřený.

iPhone 14
Apple iPhone 14. Co vše nabídne tento lákavý smartphone?

Ve srovnání s telefony s Androidem by Apple měl průstřel na svém produktu umístit v horní části obrazovky do jejího středu. Díky tomu by měly přístroje vyhlížet kompaktně a také symetricky. Navíc půjde o veskrze originální prvek.

Později se objevily také informace, že nejvyšší telefony budou opatřeny dokonce dvěma průstřely. Jeden by měl být podlouhlý, druhý kruhového tvaru. Dohromady tak svým tvarem mají připomínat položené malé písmeno I.

Nové dvě varianty velikosti i nová barva

Na účtech ověřených leakerů na čínské sociální síti Weibo, která je obdobou amerického Twitteru, se též objevily zprávy, že by se telefony měly objevit v nové barevné variantě, tentokrát ve fialové. Apple se tak zřejmě i nyní přidrží své tradice představit vždy každý rok novou barevnou verzi.

Fialové provedení by mělo odpovídat nedávno uvedené zelené barvě. Ta se dokáže proměňovat v závislosti na úhlu jejího pozorování a lomu světla.

Jaká bude cena iPhonu 14 od Applu? Podívejte se

Tradičně platí iPhony za prémiové přístroje. To se odráží i na jejich ceně. Kolik budou stát letos a kdy se jich vlastně dočkáme?

Co se týče úhlopříčky, pravděpodobně se u telefonů iPhone 14 a iPhone 14 Pro dočkáme rozměru 6,1 palce. Vyšší modely tradičně o něco „poporostou“, iPhone 14 Max a iPhone 14 Pro Max tak nabídnou shodně velikost 6,7 palce.

Jak naznačuje uniklá maketa iPhone 14 Pro Max, telefon se celkově zúží, ale můžeme očekávat větší tloušťku. Na zádech mobilu si pak lze všimnout mírně pozměněného fotomodulu, která je ale dobře zaintegrován do celkového konceptu a designově proto neruší.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony