Mobilní telefony

Jaká bude cena iPhonu 14 od Applu? Podívejte se

iphone
Foto: apple.com, Tag: iPhone

Tradičně platí iPhony za prémiové přístroje. To se odráží i na jejich ceně. Kolik budou stát letos a kdy se jich vlastně dočkáme?

Kdy vyjde iPhone 14?

Novinky od Apple se klasicky představují na podzim. Pokud vše půjde plánů, mohli bychom se nových iPhonů dočkat v září. Běžně se novinky prezentují první nebo druhý týden v měsíci. Nicméně se hovoří i o tom, že společnost nové telefony veřejnosti odhalí až v říjnu 2022.

Objevují se taktéž obavy, že by vydání mohlo nabrat zpoždění kvůli výpadkům ve výrobě. Klíčové jsou pro značku Apple v tomto směru závody společnosti Foxconn v Zhengzhou. Oblast se nyní znovu musí potýkat s onemocněním covid-19 a Foxconn proto i zastavil nábor nových zaměstnanců.

iPhone-14
Jaká bude cena iPhonu 14 od Applu? Podívejte se

Vzhledem k tomu, že tak oficiální datum zveřejnění pro zahraniční trh neznáme, proto zatím ani nemůžeme říci, kdy se telefony reálně začnou prodávat v Česku.

Budou iPhony zdražovat?

Co se týče cen, klasicky můžeme očekávat, že modely označované jako Pro a Pro Max a považované za lépe vybavené budou i dražší. Paradoxně však tyto nejdražší telefony klasicky mívají nejlepší prodejní čísla.

A jak si telefony povedou v celkovém kontextu? Ačkoli se zpočátku soudilo, že obecně nenastane důvod k výraznému zdražování, neboť do rukou spotřebitelů se mají dostat již prověřené technologie, později se objevily spekulace, že na zdražení přece jen dojde.

Kolik budou nové telefony stát?

Loni se mohli fanoušci v Česku radovat. V tuzemsku totiž ceny telefonů spadly v průměru o 1 000 až 3 000 dolarů. To se ovšem už letos opakovat nemá.

iPhone 14 na dosah. Jakou specifikaci můžeme očekávat?

Představení nových iPhonů je zatím poměrně daleko. Informace o specifikacích novinky však už internetem kolují. Na co (možná) dojde?

Údajně se Apple chystá revidovat ceny na trzích mimo USA podle aktuálního kurzu dolaru. Vzhledem k tomu, že americká měna posiluje, peněženky spotřebitelů by to v Evropě pocítily zdražením až o desítky eur.

Podle prvních odhadů by se tak ceny nejvyšších modelů iPhone 14 Pro a Pro Max měly pohybovat na částce 1 099 a 1 199 dolarů, což by v přepočtu na české koruny znamenalo 31 000 korun s DPH a skoro 34 000 korun u nás. Prvotní odhady jsou však pouze neověřené přepočty podle aktuálního kurzu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony