Mobilní telefonyZe světa IT

Apple ztrácí, předstihl ho Samsung

Apple v poslední době stíhá jedna rána za druhou. Poslední ranou je zpráva od investiční banky Cannacord Genuity. Ta oznamuje, že na americkém trhu si firma z kalifornského Cupertinu pod vedením Tima Cooka neudržela své prvenství v segmentu prodeje chytrých telefonů.

Samsung Galaxy S4 Active

Po nedávném oznámení Georgia Tech o vývoji nabíječky Mactans, která využívá bezpečnostní chyby v iOS a dokáže škodlivým kódem infikovat libovolné zařízení od Applu za méně než jednu minutu (kompletní článek s informacemi o Mactans naleznete zde), nastaly další komplikace, jež firma musí v brzké době řešit. Tým vývojářů sice zlepšuje zabezpečení svých produktů, to však nemění nic na tom, že Apple v USA ztrácí, což je poprvé od vydání zatím nejnovějšího modelu iPhone 5.

V posledních dnech se mu začal vyrovnávat a nakonec ho i předstihl Samsung – firma, která měla s Applem v minulosti již co do činění při řešení patentové války. V celé kauze šlo o snahu společnosti zastavit prodej tabletu Galaxy Tab – podle Applu Samsung porušil patenty a příliš se inspiroval například v oblasti vzhledu.

I když se mohlo zdát, že to pro Samsung bude znamenat tvrdou ránu, opak je pravdou. Firma zapracovala na celkovém vývoji svých produktů a začala nabízet vyhledávané smartphony se špičkovými technologiemi. I přesto se nedá očekávat, že by si Samsung udržel svou pozici příliš dlouho. Prozatímní nárůst způsobilo vydání vlajkové lodi Samsungu – 4. generace Galaxy s označením S4.

Současně s vydáním S4 klesla cena předchozích modelů S3 a Note 2. Snížení ceny i vydání novinky přispělo k nárůstu prodaných zařízení. I když si Apple svou pozici v dlouhodobém horizontu udrží, je načase vyřešit nastalé vnitřní problémy a přijít s revoluční novinkou, která opět vrátí společnost na výsluní.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

2 Comments

  1. Smiešny tento webík, taký detský, cukríkový-androprďácký, jasne, že stráca Apple na Samsung v predajoch, ved Galaxy S4 sa predalo už 10 mil. Ale ostatných Androidoch určite viac ako iPhone ale, kto používal hoc aký androprd za 200-300€, radšej ho hodí do bedne ako by mal prísť o nervy.

    1. Podle čeho tak soudíte? Nepřijde mi, že by byl Android nějakým způsobem složitý operační systém.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony