Mobilní telefonyZe světa IT

Asus Fonepad: 7″ telefon za 5000 Kč

Společnost Asus dnes na MWC v Barceloně představila dva nové tablety s možností telefonování – PadFone Infinity a Fonepad. Mnoho lidí, kteří vlastní tablet řeší problém s mobilním internetovým připojením, potažmo dalšími výdaji za druhou SIM kartu. Výhodou Asusu Fonepad je tedy fakt, že když už zakoupíte další kartu budete mít možnost s přístrojem nejen přistupovat na internet, ale i telefonovat.

ASUS Fonepad - Telefon a 7" displej v jednom

Pomineme-li, že telefon / tablet umí telefonovat, je zde ještě jedna zajímavost – přístroj pohání procesor s architekturou x86, konkrétně Intel Atom Z2420, doplněný o 1 GB RAM paměti. Nad HD displejem se nachází kamerka pro videohovory s rozlišením 1.2 MPx, na zadní straně pak čočka fotoaparátu s rozlišením 3 MPx.

Zařízení bude dostupné ve dvou barevných (šedá a zlatá) a dvou paměťových (8 a 16 GB) variantách. Všechny verze však budou obsahovat slot pro microSD kartu. Při aktivním užívání navíc tablet vydrží až 9 hodin provozu na baterii.

Úspěšné prodeje by mohla zajistit i cena 249$ (necelých 5 000 Kč). Toto zařízení však rozhodně není na letošním MWC jediné, kterému výrobce přidal možnost provádět telefonní hovory – stejnou funkci má například  i Samsung Galaxy Note 8.0. Dostupnost přístroje výrobce slibuje na březen letošního roku. Ocenili byste možnost telefonovat s tabletem, nebo vám to přijde jako zbytečné? Sdělte nám svůj názor do komentářů pod článkem či na Google+.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony