HardwareZe světa IT

Tohle je ten droid, kterého hledáte

BB8

S blížící se premiérou nového dílu kultovní série Star Wars se na trhu, ať už fyzickém, nebo na tom virtuálním, objevují nové hračky a aplikace. Před časem jsme přinesli zprávu o aplikaci do chytrých telefonů. Vydalo jí studio Disney, které momentálně vlastní práva na celou sérii a s ní společný merchandising. Aplikace se jmenovala jednoduše Star Wars a přečíst si o ní můžete zde. Pokud by někomu aplikace nestačila a vždycky Lukovi Skywalkerovi záviděl jeho droidy, má nyní šanci mít svého vlastního.

BB8_3

I když to vypadá, že se BB-8 na rybu kouká, tak žádnou kameru nemá

Společnost Sphero vyrábí robotické hračky. Nyní vyrobila droida, který je ovladatelný přes aplikaci chytrého telefonu. Jmenuje se BB-8 a vychází vzhledově z droida z nového dílu Síla se probouzí. Propojí se s aplikací v iPhonu, nebo Android telefonu a jde přes ní i ovládat. Pokud by měl někdo zájem, jde ho přepnout i do hlídacího režimuve kterém běhá sám po místnosti. Díky přednastaveným emocím pak může reagovat na hlasové podněty svého majitele. Bohužel se na BB-8 šetřilo, což se sice příznivě projevuje na ceně, ale chybí zde kamera. Takže droid, pokud zrovna hlídkuje na vlastní pěst, pozná stěnu, až když do ní narazí. To je škoda, vezmeme-li v úvahu, že takovou kameru má dnes kdejaký chytrý vysavač a tohle je přece droid z předaleké galaxie.

Přestože droid nemá vlastní kameru, zvládne i holografickou projekci. Ne, vlastně nezvládne, potřebuje pomoc svého majitele a jeho chytrého telefonu. Pokud totiž přes aplikaci a přední kameru nahraje zprávu a telefon namíří na droida, na displeji to vypadá, že BB-8 promítá nahranou zprávu do vzduchu. Je to vlastně využití augmented reality, neboli rozšířené reality. Možná to tak nezní, ale vypadá to velice efektně. S telefonem se BB-8 spojuje pomocí Bluetooth a dosah by měl být kolem 30 metrů. Na jedno nabití vydrží asi hodinu a jakmile se vybije, stačí ho položit do jeho dokovací stanice. Díky bezdrátovému nabíjení odpadá potřeba kabelů.

Zatím se droid BB-8 prodává pouze přes americký Apple Store a Best Buy za 150 dolarů. Je ale dost možné, že bude k dostání třeba na Amazonu a eBay.

Milujete Star Wars a už teď máte sbaleno, abyste si počkali před kinem na premiéru nového dílu? Chtěli byste vlastního droida BB-8? Napište nám do komentářů, jak by vám pomáhal a sdílejte článek. 

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Nyní je ke koupi i v České Republice, prodává ho Alza za 4799 korun.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware