Kryptoměny

Bitcoin.org a Bitcoincore.org obdržely obvinění z porušení autorských práv

BTC bitcoin
Foto: pixabay.com, Tag: Bitcoin

Včera webstránky bitcoin.org, tak bitcoincore.org obdržely obvinění z porušení autorských práv v bitcoinovém whitepaperu právníky zastupujícími Craiga Stevena Wrighta. V dopise tvrdí, že Craig vlastní autorská práva k bitcoinovému whitepaperu, název „bitcoin“ a vlastnictví webu bitcoin.org.

Dopis dále tvrdí, že je Craig Steven Wright Satoshi Nakamoto, pseudonymní tvůrce bitcoinů a původní vlastník webu. Bitcoin.org a bitcoincore.org byli požádáni, aby zveřejněný dokument (Bitcoin whitepaper) stáhli z webových stránek. Vlastníci věří, že tato tvrzení jsou neopodstatněná, a odmítáme tak činit.

Bohužel, bez konzultace s námi, se vývojáři Bitcoin Core snažili odstranit whitepaper Bitcoinu z bitcoincore.org, v reakci na tato obvinění z porušení autorských práv, čímž těmto falešným tvrzením poskytli důvěryhodnost. Web Bitcoin Core byl upraven tak, aby byly odstraněny odkazy na dokument whitepaper Bitcoinu, jejich místní kopie dokumentu v PDF byla odstraněna a za méně než 2 hodiny veřejné kontroly byla tato změna sloučena.

Bitcoin.org a Bitcoincore.org obdržely obvinění
Bitcoin.org a Bitcoincore.org obdržely obvinění

CSW jako Satoshi Nakamoto

Tímto vzdáním se projekt Bitcoin Core propůjčil nepřátelům bitcoinu „munici“, zapojil se do autocenzury a narušil jeho integritu. Tato kapitulace bude bezpochyby vyzbrojena novými nepravdivými tvrzeními, jako je to, že vývojáři Bitcoin Core „vědí“ CSW jako Satoshi Nakamoto, a proto se chovali tímto způsobem.

Dokument o bitcoinu byl zahrnut do původních souborů bitcoinových projektů, přičemž projekt jej jasně zveřejnil pod licencí MIT Satoshi Nakamoto. Věříme, že není pochyb o tom, že máme zákonné právo hostovat dokument o bitcoinu. Satoshi Nakamoto má navíc známý veřejný klíč PGP, a proto je kryptograficky možné, aby si někdo ověřil, že je Satoshi Nakamoto. Craig to bohužel nedokázal.

„Budeme nadále hostovat dokument o bitcoinu a nenecháme se umlčet ani zastrašit. Jiní, kteří tento dokument zveřejňují, by měli následovat naše vedení v odolávání vůči těmto falešným obviněním“, dodala komunita.

Zdroj: https://bitcoin.org/en/posts/regarding-csw

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny