Kryptoměny

Bitcoin se opět vydal testovat 40 000 dolarů

BTC bitcoin
Foto: pixabay.com, Tag: Bitcoin

Data z TradingView ukázala, že BTC/USD v pátek po významné události vypršení opcí dosáhl minima 40 800 USD na Bitstampu.

Požár jaderné elektrárny na Ukrajině

Noční výkonnost, která zpočátku vykazovala oživení, byla zbrzděna obavami z požáru jaderné elektrárny na Ukrajině. Futures na akcie v důsledku této zprávy, jejíž závažnost byla následně zpochybněna, klesly.

V Německu se index DAX při denním otevření dostal na roční minimum, přičemž index S&P 500 se ještě nezačal obchodovat.

Z nedávného maxima index ztratil 17 %, tedy mnohem více než S&P 500,“ poznamenal komentátor trhů Holger Zschaepitz. „Investoři se obracejí k Evropě zády, protože se zvyšuje riziko stagflace. To znamená, že návrat Evropy se opět nezdařil.“

Bitcoin se opět vydal testovat 40 000 dolarů
Bitcoin se opět vydal testovat 40 000 dolarů

V Evropě se pozornost soustředila také na komodity, přičemž ceny plynu se opět dotkly nových maxim. Stejně tak inflace.

Krátkodobá výkonnost altcoinů nepolevuje

Altcoiny charakteristicky trpěly, když Bitcoin pokračoval v poklesu, přičemž pozornost se soustředila na Ether (ETH) a jeho vývoj oproti BTC.

Již tak problematický sentiment dále zhoršila zpráva, že Metamask se chystá zablokovat transakce s ETH ve Venezuele, aby vyhověl vládním předpisům. Ve výchozím nastavení MetaMask přistupuje k blockchainu prostřednictvím Infury, která je v některých jurisdikcích nedostupná kvůli dodržování právních předpisů.

V desítce kryptoměn s nejvyšší tržní kapitalizací vévodila z hlediska denních ztrát Solana (SOL), SOL/USD klesla o téměř 7 %.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny