Kryptoměny

Bitcoinové ETF BlackRocku se objevuje s tickerem IBTC

BlackRock
Foto: blackrock.com, Tag: BlackRock

Velmi očekávaný spotový bitcoinový ETF společnosti BlackRock, iShares Bitcoin Trust, se objevil na seznamu vedeném společností Depository Trust and Clearing Corporation, která podle Nasdaqu poskytuje zúčtovací, vypořádací, depozitní a informační služby po uzavření obchodu.

DTCC sice stále čeká na schválení ze strany Komise pro cenné papíry a burzy, ale spolu s dalšími navrhovanými spotovými bitcoinovými fondy uvádí ticker fondu BlackRock jako IBTC.

Toto je první spotový ETF uvedený na DTCC, žádný jiný tam (zatím) není,“ napsal senior analytik ETF agentury Bloomberg Eric Balchunas ve vlákně na X. „Je pozoruhodné, že BlackRock je v čele těchto logistických záležitostí (seeding, ticker, dtcc), které se obvykle dějí těsně před spuštěním. Těžko to nevnímat tak, že dostávají signál, že schválení je jisté/bezprostřední.“

Bitcoinové ETF BlackRocku se objevuje s tickerem IBTC
Bitcoinové ETF BlackRocku se objevuje s tickerem IBTC

$IBTC je vzhledem k možnostem zzzzz tickeru, ale hodí se ke značce BLK (jsou více uprostřed),“ pokračoval Balchunas. „Pravděpodobně lepší než něco jako $HODL, pokud je cílem dostat se na účty klientů bohatých boomers, kteří využívají služeb správců majetku.“ Mluvčí společností DTCC a BlackRock na žádosti o komentář ze strany The Block bezprostředně nereagovali.

Cena bitcoinu se vyšplhala na nejvyšší úroveň za více než rok

Fond iShares Bitcoin Trust společnosti BlackRock je jedním z přibližně 12 spotových bitcoinových ETF, které v současné době čekají na schválení Komisí pro cenné papíry a burzy. Spolu se společností BlackRock podali žádosti také správci aktiv, včetně společností Grayscale Investments, Fidelity a WisdomTree.

Regulační orgán minulý měsíc odložil všechny čekající žádosti o fondy, čímž přidal nejméně další měsíc v probíhajícím procesu přezkumu.

Největší světová kryptoměna podle tržní kapitalizace prudce vzrostla v souvislosti s nadšením, že by se schválení mohlo přiblížit, a za posledních 24 hodin vzrostla o 10,8 % a za poslední měsíc o 25,3 %. Cena bitcoinu se v pondělí krátce dotkla 34 332 dolarů, což je podle CoinGecko nejvyšší úroveň za více než rok. V 18:58 SEČ se obchodoval za 33 245 USD.

O společnosti BlackRock

BlackRock je globální investiční společnost a správce aktiv, který je jednou z největších finančních institucí na světě. Byl založen v roce 1988 a sídlí v New Yorku. Společnost BlackRock se specializuje na správu investičních fondů a aktiv a nabízí různé produkty a služby spojené s investicemi.

Hlavními činnostmi společnosti BlackRock patří:

  1. Správa aktiv: BlackRock spravuje investiční portfolia pro různé klienty, včetně institucionálních investorů, jednotlivců a firem. Tato činnost zahrnuje správu akcií, dluhopisů, nemovitostí a dalších aktiv.
  2. Investiční fondy: BlackRock spravuje různé investiční fondy, včetně indexových fondů (ETFs) a aktivně spravovaných fondů. Jeho nejznámějším produktem jsou fondy iShares, což jsou ETFs, které sledují různé indexy a umožňují investorům diverzifikovat své portfolio.
  3. Risk Management: Společnost BlackRock poskytuje také služby v oblasti řízení rizik a analýzy portfolia pro institucionální investory.

BlackRock má globální přítomnost a působí po celém světě. Je známý svým vlivem na světových finančních trzích a má velký vliv na investiční strategie a politiku mnoha institucionálních investorů. BlackRock má také aktivně sledované hospodářské a finanční analýzy a publikace, které jsou sledovány v oblasti financí a investic.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny