Mobilní telefonyZe světa IT

Blackberry oznámilo jméno zařízení s Androidem, specifikace tají

blackberry priv title

Kanadské Blackberry vyrábí telefony proslulé svojí bezpečností. Ta je možná díky jejich vlastnímu operačnímu systému Blackberry OS10. Jenže systém je jedním z hlavních překážek v růstu prodejů těchto telefonů. Blackberry si to uvědomuje a tak už nějakou dobu slýcháme zvěsti o telefonu se systémem Android. Aby to nebyla nuda, má to být telefon vysouvací konstrukce, která už pár let není na trhu k vidění. Do teď se o něm mluvilo jako o Blackberry Venice a společnost ho oficiálně nepotvrdila. CEO společnosti John Chen ho sice jednou ukázal na dálku, ale to bylo vše. Teď máme oficiální potvrzení a jméno.

blackberry_priv_cover

Výsada a soukromí by měli charakterizovat Blackberry Priv

Jméno nakonec nezůstalo takové, jak se spekulovalo. Telefon s vysouvací konstrukcí byl původně označovaný jako Blackbbery Venice. Volba padla na Blackberry Priv. Telefon přijde na trh na konci tohoto roku. Je to pro společnost zlomové zařízení, protože úplně poprvé v historii bude v jejich telefonu systém jiný, než jejich vlastní. To, že systém bude doplněný a upravený od Blackberry je jedna ze spekulací, která se s největší pravděpodobností ukáže být pravdivá. Podle všeho by se tu měl nacházet i uživateli Blackberry tolik milovaný HUB. Ten sdružuje veškerou komunikaci a notifikace telefonu a je jednou z věcí, která dělá telefony Blackberry tolik oblíbené v podnikatelské sféře. Umožňuje totiž přehledně spravovat emaily, textové zprávy a další způsoby komunikace.

Today, I am confirming our plans to launch Priv, an Android device named after BlackBerry’s heritage and core mission of protecting our customers’ privacy. Priv combines the best of BlackBerry security and productivity with the expansive mobile application ecosystem available on the Android platform.

Tímto textem, který byl součástí zprávy o výsledcích hospodaření společnosti za druhý kvartál, potvrdilo Blackberry nové zařízení. Pořádné představení, kde by se zařízení ukázalo, novináři měli možnost si ho vzít do ruky a především by byly zveřejněny konkrétní specifikace však neproběhlo. Můžeme tedy pracovat jen s tím, co se jsme znali do teď. Tedy 5,4 palce velký QHD displej, který má zaoblené okraje jako Samsung Galaxy S6 Edge. Displej snad bude mít technologii Super AMOLED a hustotu bodů 537 ppi. Procesor Qualcomm Snapdragon 808 s šesti jádry, kombinovaný se 3 GB RAM paměti. Zadní kamera s rozlišením 18 MPx a optickou stabilizací.

Vypadá to krásně, jak to bude ve skutečnosti si však musíme počkat. Aby neměli strach stávající uživatelé a milovníci ostružin, v textu dále je společnosti ujišťuje, že zůstane věrná také svému systému. Vlajkovou lodí se však po právu stává model Priv, jehož specifikace s přehledem konkurují zbytku trhu. Blackberry také oznamuje vydání aktualizace BB OS10 zaměřené na bezpečností vylepšení. Aktualizace dostala označení 10.3.3 a je naplánovaná na březen 2016.

While the new device will provide a choice in OS to new and existing customers, the company remains committed to the BlackBerry 10 operating system, which enables industry-leading security and productivity benefits. Second, the company will continue to develop and enhance the BlackBerry 10 operating system and is confirming plans to release platform updates focused on security and privacy enhancements, with version 10.3.3 scheduled to be available in March 2016.

blackberry-priv

Blackberry Priv vypadá zatraceně dobře, co myslíte?

Přesvědčí vás Blackberry ke koupi jejich Android telefonu, nebo radši budete věrní značkám, které mají se systémem větší zkušenosti? Jak Blackberry zvládne zabezpečení systému, který je známý svými častými bezpečnostními chybami? Napište nám, co od nového Android Blackberry čekáte a sdílejte článek.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Mobilní telefony