Internet

Bude pršet nebo budou bouřky? Odpoví radarové mobilní aplikace

bourka pocasi
Foto: pixabay.com, Tag: Počasí

Předpověď počasí mnohdy značnou měrou ovlivňuje naše plány. Poslední dny je to více než pravdou. Bouřka střídá bouřku a kde jakému domu ulétla střecha. Mějte svůj online radar pořád v kapse. Které tři aplikace jsou nejlepší pro chytré telefony?

Meteoradar. Pro Android, tak i pro iOS

Tato aplikace je v tuzemsku velmi oblíbená a rozšířená, pochází z dílny ČHMÚ. Výhodou je i to, že je dostupná jak pro Android, tak i pro iOS. Aplikace je zdarma.

Zaměřuje se hlavně na srážkovou mapu. Přesnost předpovědi srážek je 1 km. Aplikace umí předpovědět vývoj srážek v následující hodině. Údaje o srážkách doplňuje i podrobnější předpověď počasí se zobrazením teplot a dalších informací.

Meteoradar ke stažení
Meteoradar ke stažení

Meteoradar zvládá předpovědi pro Česko a pro Německo, a to téměř v reálném čase díky aktualizovaným datům. Nové radarové snímky má aplikace každých 10 minut. Aplikace vyobrazuje údaje, které jí poskytuje 100 meteostanic na našem území. Je ke stažení pro iOS zde a pro Android zde.

Yr.no: „Norská“ předpověď, jak se jí někdy také říká

Oblíbená aplikace je dostupná pro oba operační systémy, tedy ve verzi pro Android i iOS. Opět je dostupná zdarma (www.yr.no).

„Norská“ předpověď, jak se jí někdy také říká, si v tuzemsku vybudovala značnou oblibu díky tomu, že je přesná. Data sbírá z tamního hydrometeorologického ústavu. Je velmi jednoduchá, stačí si zobrazit předpověď doplněnou animací a grafy pro zvolené území. Z nich vyčtete nejen aktuální počasí, ale povětrnostní podmínky a můžete si nechat také vygenerovat předpověď budoucího vývoje (dlouhodobá předpověď až na 3 dny). Díky značné intuitivnosti celého prostředí vám ani nebude nikterak vadit absence češtiny.

ČHMÚ. Dostupná je zdarma

Český hydrometeorologický ústav bezesporu patří v tuzemsku mezi autority v oboru předpovědí počasí, řada lidí proto jeho aplikaci ochotně věří. Dostupná je zdarma, opět pro oba mobilní systémy. Navíc nabízí i verzi označenou jako ČHMU+, která je, jak přímo ústav uvádí, určena hlavně poučené veřejnosti. Obě využívají model Aladin.

TIP na článek: Sledujte počasí pomocí radaru. Tyhle aplikace pro Android a iOS vám pomohou

Aplikace monitorující a předpovídající počasí patří už odjakživa k těm nejčastěji vyhledávaným a stahovaným v obchodech Google Play a App Store, a to i přes to, že většina mobilů má již defaultně předinstalovanou aplikaci Počasí.

V základní variantě najdete hlavně předpověď počasí na příštích 24 hodin, a to po hodinách. Rozlišení by mělo být až 1 kilometr. Aplikace zahrnuje také předpověď srážek, zobrazení meteorologických výstrah nebo během sezóny také upozornění na aktivitu klíšťat.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Internet