Ze světa IT

Sledujte počasí pomocí radaru. Tyhle aplikace pro Android a iOS vám pomohou

bourka pocasi
Foto: pixabay.com, Tag: Počasí

Aplikace monitorující a předpovídající počasí patří už odjakživa k těm nejčastěji vyhledávaným a stahovaným v obchodech Google Play a App Store, a to i přes to, že většina mobilů má již defaultně předinstalovanou aplikaci Počasí.

Avšak ta v naprosté většině případů neobsahuje praktický meteoradar, pomocí nějž by bylo možné sledovat aktuální situaci na obloze, a proto se uživatelé v takto hojné míře shánějí po aplikacích, jež dokáží sledovat počasí pomocí radaru.

Ovšem pokud jste někdy takovou aplikaci hledali, zajisté nám dáte za pravdu, že jich je k dispozici opravdu nepřeberné množství a není si tedy mezi nimi vůbec lehké vybrat takovou, která bude nabízet přesné a relevantní údaje o počasí, a zároveň bude dobře ovladatelná. Proto jsme se rozhodli nepřehlednou nabídkou těchto aplikací prokousat za vás a nyní vám přinášíme 3 nejlepší aplikace s možností sledování meteoradaru.

pocasi iphone
Sledujte počasí pomocí radaru. Jsou pro Android a iOS

1) Meteoradar (iOS/Android) – zdarma 

Pakliže plánujete využívat praktického pomocníka monitorujícího počasí pouze v ČR, pak rozhodně můžeme doporučit tuto aplikaci, jež se na obou platformách drží dlouhodobě mezi nejstahovanějšími. Její největší předností je funkce zobrazující aktuální srážky v České republice s vysokou přesností (do 1 kilometru).  

Uživatele této aplikace dále nejsou ochuzeni ani o funkci predikující vývoj výskytu srážek v nadcházející hodině – pokud si tedy tuto aplikaci nainstalujete, už vás nikdy nepřekvapí přicházející déšť. Krom toho nechybí ani možnost zobrazit si aktuální teploty na celém území ČR a předpověď počasí na následující dny. Zajímavou funkcionalitou je pak možnost podívat se na meteorologickou situaci pomocí live kamer, bohužel zatím jich je ale k dispozici pouze malé množství. 

2) Windy.com (iOS/Android) – zdarma 

Český start-up Windy založený Ivem Lukačovičem, zakladatelem nejnavštěvovanějšího českého webu Seznam.cz, má na svědomí aplikaci, která monitoruje počasí v celé Evropě, určená je tedy i všem cestovatelům. Jak již její název napovídá, tak hlavní důraz je kladen na sledování větru, nicméně nechybí ani přehled o aktuálních teplotách a předpověď počasí, a to až na 9 dní dopředu. 

Samotná funkce meteoradaru vám pak umožní přehrát vývoj počasí v posledních 65 minutách, avšak predikce na následující minuty v sekci Meteoradar chybí. Pro ni musí uživatel možná zbytečně složitě navštívit podkategorie Déšť či Vítr, kde se až dozví, jaký bude vývoj v několika příštích dnech. Jinak aplikaci nelze prakticky nic vytknout – velmi snadno se ovládá, data o počasí jsou přesná, a to i přes to, že radar pokrývá celou Evropu, a grafické zobrazení je na velmi vysoké úrovni. 

3) Počasí & Radar (iOS/Android) – zdarma 

Nejstahovanější aplikací na iOS na českém App Storu je momentálně Počasí & Radar. Není se však čemu divit, neboť tato aplikace, co se týče pokrytých lokalit, strčí hravě do kapsy oba své předchůdce, monitoruje totiž počasí na celém světě. Nezáleží tedy na tom, zdali se zrovna nacházíte v Praze, nebo v zapadlé africké vesničce, všude se po zapnutí této aplikace ihned dozvíte například aktuální teplotu či vlhkost, včetně předpovědi na dalších 14 dní! 

TIP na článek: Nový interaktivní dešťový radar v aplikaci Počasí & Radar

Informace o pohybu a intenzitě deště a bouřek jsou v tomto letním období jedněmi z nejdůležitějších. Nikdo z nás přece nechce během výletu na kole promoknout do poslední nitky nebo se nechat překvapit bouřkou na horské túře.

Po zapnutí funkce meteoradaru se zas můžete podívat na to, jak vypadala situace ohledně počasí v posledních 24 hodinách a jak vypadá nyní. Tím to však nekončí, můžete se podívat též na predikci na příští tři dny. Příjemným zpestřením jsou pak zprávy, které vás informují o aktualitách souvisejících s počasím ve vámi zvoleném městě, a kamery, pomocí nichž se zas můžete podívat na to, jak zrovna v dané lokalitě je.

Poslední TIP: V neposlední řadě bychom uživatelům mobilních telefonů s iOS doporučili aplikaci Clime: Meteoradar živě (stáhnout).

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT