Novinky ze světa ITSmartphone

Energie na cesty v Sanho HyperJuice

Není to tak dlouho, co jsme psali o přenosné vysokokapacitní baterii od společnosti Verbatim, která zvládne nabíjet smartphone či jakýkoliv tablet s příslušným konektorem. Sanho představí podobný akumulátor, HyperJuice, který nabídne kapacitu až 15 600 mAh.

Použití je opět jasné. Společnost tak reaguje na nedostačující trh s bateriemi, respektive na výdrž smartphonů a tabletů, u kterých výkon stále narůstá, ale baterie jsou postaveny na stále stejných technologiích.

V dnešních poměrech je to přibližně 7mi násobek běžných kapacit telefonů a 2 násobek kapacit baterií v tabletech.

A není se čemu divit. Čtyřjádra v plné zátěži ukrojí z baterie slušný díl, což je znát na celkové výdrži telefonu. Samsung Galaxy S3 je na tom s kapacitou o něco lépe, 2100 mAh baterie již nějakou tu hodinu v plné zátěži vydrží, ale elektriky není nikdy dost.

Sanho HyperJuice Plug baterie nás vyjde na přibližně 160 dolarů /3 250 Kč/, u nás ale dostupná jen tak nebude. K mání jest i s kapacitou 10 400 mAh, cena atakuje hranici tří tisíc.

Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

    Doporučeno pro vás >

    Komentuj článek

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Další novinky > Novinky ze světa IT