HardwareZe světa IT

Changhong: Nejlevnější 4K televize

Jestli má vaše oko zálusk na 4K televizor za zajímavé peníze, máme z veletrhu IFA 2013 zajímavé informace. Na stánku čínské společnosti Changhong mohli uživatelé veletrhu spatřit jedny z nejlevnějších 4K (Ultra HD, 3 840 x 2 160 pixelů) televizorů s frekvencí 120 Hz, které budou cenově připomínat zaběhlé Full HD televize. Nejlevnější má stát přibližně 850 Euro, po přepočtu se cena dostane lehce pod 22 tisíc korun.

Changhong Ultra HD

4K přístroje společnosti Changhong řady UD8600 přitom nejsou tím, za co bychom se měli v obývacím pokoji stydět. Jsou podle zveřejněné specifikace vybaveny Google Androidem 4.2, hlasovým ovládáním či rozpoznávaní obličejů a mají zabudovaný také Wi-Fi modul pro bezdrátové přenosy. Perličkou je také informace, že se na české půdě právě jedna továrna vyrábějící tyto 4K televize také nachází.

Nedostatek však zatím vidí výrobce i evropský zákazník v tom, že se jeho chytré televize s Androidem nemohou prodávat na evropském trhu, brání tomu zatím European Economic Area – EEA, který se zaměřuje na volný pohyb zboží, osob, služeb a kapitálu. Prostoupení 4K televizorů na evropský trh tohoto výrobce je však jen otázkou času.

Oficiální web výrobce: changhongeurope.com

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Hodně lidí určitě zaskočilo, že má tato méně známá společnost své fabriky také v České republice, mám kamaráda, co ji má doma, ne tedy Ultra HD, ale obyčejnou TV. Je s ní maximálně spokojen a určitě by ji doporučil i ostatním. Co si o této značce myslíte vy?

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware