InternetZe světa IT

Chcete ušetřit za převod měn a placení v zahraničí? Vyzkoušejte Revolut

revolut logo

Je vaší vášní cestování? Tak určitě řešíte způsoby placení v zahraničí. Poplatky za převod měn a kurzovní rozdíly vás mohou vyjít pěkně draho. Existuje služba Revolut, která nabízí možnost jednoduše, rychle a přitom levně platit v zahraničí.

Kde se vzala bankovní služba Revolut

Revolut pochází z Londýna a stojí za ní Nikolay Storonsky a Vlas Yalsenko. Její hlavní výhoda spočívá v „peer to peer“ (P2P) posílání peněz a jejich směnu. Zároveň je propojena s platební kartou MasterCard. Je tedy vhodná k placení a výběru z bankomatů po celém světě. Ano, platit v zahraničí můžete jakoukoliv platební kartou. Revolut však využívá pro směnu ty nejlepší mezibankovní sazby. Základními měnami jsou GPB, USD a EUR. Aplikace Revolut je zdarma pro zařízení s operačním systémem iOS a Android. Bohužel je pouze v angličtině, ale uživatelské prostředí je přívětivé a intuitivní.

Chcete ušetřit za převod měn a placení v zahraničí? Vyzkoušejte Revolut

Chcete ušetřit za převod měn a placení v zahraničí? Vyzkoušejte Revolut

Revolut dává financím svobodu, jak funguje?

Stažení, registrace a nastavení účtu zabere zhruba dvě minuty. Následně si objednáte platební kartu, která je podmíněna platbou minimálně 10 EUR a přijde vám do 7 dnů do poštovní schránky (délka dodání závisí na tarifu a způsobu dodání). Běžné dodání fyzické karty stojí 6 EUR. PIN si nastavíte v aplikaci a než vám dorazí plastová kartička, můžete využívat virtuální kartu v aplikaci. Poté nabijete kartu pomocí jiné platební karty nebo převodem z účtu. Nabití karty pomocí platební karty je nejrychlejší způsob. Peníze se připíší ihned. Při převodu si několik dní počkáte.

Výhody oproti bankovní konkurenci jsou velké

Kromě výhodné konverze měn, která je zpravidla o 3-5% lepší, než je sazba v běžné bance. Pokud se nacházíte například v Indii a potřebujete zaplatit služby v místní měně, nemusíte si peníze měnit. Jednoduše použijete nabitou kartu a konverze se provede automaticky v co nejlepším kurzu pro vás. Nejedná se o jedinou výhodu, kterou Revolut nabízí. Většinou je služba spojená pro osobní účely. Revolut však můžete využít i pro obchodní účely. Jaké z toho plynou výhody?

Plusy bankovní služby pro obchodní účely

Revolut je možné využít i pro firmu. Její výhody jsou stejné jako při osobním používání a zároveň nabízí bonusy pro zaměstnavatele a jeho zaměstnance. Tady jsou některé z nich. Není nutný bankovní účet v České republice nebo na Slovensku. V rámci EU je možné užívat služby kdekoliv. Tak proč nespravovat své finance z účtu na Gibraltaru a užívat si tak všech výhod, které nabízí.

Mějte vlastní IBAN pro EUR a GPB účet. Pro jednotlivé účty můžete zdarma požádat o přidělení IBAN kódu. Máte tak přehled o jednotlivých platbách, které dorazily na účet. Tento proces vám ulehčí další vyřizování s úřady. Požádejte o kartu pro zaměstnance. V byznys účtu můžete zažádat o kartu pro své zaměstnance a nastavit jim limit pro firemní účet. Zaplatíte jen poštovné. Nevýhodou je poplatek 2% z transakce při výběru z bankomatu. Vyplatí se tedy užívat kartu jen pro placení přes terminály a na internetu, které jsou zdarma.

Limity nejsou nízké

Denní limit pro výběr z bankomatu je stanoven na 2 200 EUR, pro všechny ostatní platby se jedná o částku 5 000 EUR. Pro platby kartou za jeden kalendářní rok je stanoven limit 100 000 EUR. Do limitu nejsou zahrnuty SEPA platby. Za měsíc si z běžného účtu u Revolutu můžete vybrat až 200 EUR měsíčně zdarma, bez poplatku. Nově služba podporuje i kryptoměny. Můžete si tak koupit Bitcoin během pár sekund přímo v aplikaci.

Nejlevnější tarif

Nejlevnější tarif pro byznys účet začíná již na 25 GPB a obsahuje limit příjmu a plateb na 100 000 EUR za měsíc a neomezený počet karet pro zaměstnance. Zároveň všechny provedené platby můžete jednoduše vyexportovat ve formátu CSV a mít tak o všem přehled. Business Revolut je skvělý nástroj v momentě, kdy se věnujete mezinárodnímu obchodu a chcete ušetřit na poplatcích a konverzi měn. Vyplatí se však i osobám, kteří rádi cestují a chtějí ušetřit co nejvíce kaček.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

10 Comments

 1. Nevidím jaksi výhodu této karty, mám-li účet v CZK. Při nabíjení karty přece už tratím na konverzi z CZK na Eura. To mně připadá jednodušší platit všude svou českou kartou a konverze bude jen jedna. Poslání karty navíc taky není zdarma. Nebo mi snad něco uniká?

  1. Fajn den, karta je zdarma, platí se pouze expresní dodání 6 dolarů – můžeš samozřejmě zvolit i delší dodání s nížší cenou. Přímo v appce můžeš konvertovat ve všech kurzech. Vybírání z bankomatů je zdarma po celém světě (ve Free účtu je to 200 Eur měsíčně). Nově nabízí i platbu a koupi kryptoměn. Doporučujeme kartu alespoň vyzkoušet. Prima den, s pozdravem Martin – webmaster FreeBit.cz

   1. No, právě že zkouším. Zaslání karty zdarma, to je jen u účtu Premium, a za ten se platí nemalý měsíční poplatek. Stále si stojím za tím, že když kartu nabíjím z korunového účtu v Česku, tak platím za konverzi už při tom nabíjení, proto nevidím v tomto případě žádnou výhodnost.

   2. Ještě mě napadá, pokud lze zvolit měnu CZK a dobít korunami, to by bylo už 1:1 a tím by se karta vyplatila. V tom případě se omlouvám a beru zpět vše, co jsem psal předtím.

    1. Fajn den, v aplikaci jde „mutovat“ na český účet, tedy přijímat klasicky CZ měnu, tam pak opět převést na požadovanou. Libovolně přepínat. Takže jste si zřejmě odpověděl sám. S pozdravem redakce FreeBit.cz 🙂

 2. Zdarma je pouze vydání první karty, každá další stojí 6€. Zaslání fyzické karty stojí také 6€. Dobít CZK účet není možné kartou, ale pouze převodem na účet, který ovšem není v České bance. Takže se neplatí konverze, ale zahraniční platba.

  1. Fajn den do kanceláře, ano, karta je zdarma – klasické zaslaní do 7 dnů stojí 6 EUR. Platbu je možno provést na UK účet převodem z Čech. Peníze jsem posílal a žádnou zahraniční platbu jsem neplatil. Děkujeme za doplňující informace, s pozdravem Martin – redakce FreeBit.cz

   1. A to by mně docela zajímalo která banka má odchozí SWIFT platby zadarmo. Můžeš mně poučit?

    1. Fajn den, posílal jsem 100 EUR na účet, přišlo tam v přepočtu 2649 Kč. Mám Monetu (Genius Gratis). Ve výpisu nemám žádnou srážku za platbu. Na příchozí zahraniční mám poplatek 100 Kč. S pozdravem redakce FreeBit.cz

     1. Tak posílat eura na korunový účet není zrovna moc výhodné. To už bylo lepší je poslat na eurový účet a na koruny je vyměnit v aplikaci, ušetřil bys asi 50 Kč. Elegantní bude ovšem posílání korun na účet v české bance nebo dobíjení CZK z karty. Slibují to do dvou měsíců.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet