HardwareMobilní telefonyZe světa IT

Xiaomi lídrem mobilní elektroniky

Xiaomi rekord

Xiaomi patří mezi lídry mobilní elektroniky, nabízí zajímavé příslušenství, ale i 4K televizory nabité novými technologiemi a Androidem. Společnost se mimo jiné nedávno nechala zapsat do známé Guinessovi knihy rekordů. Ptáte se, čím si to tato čínská společnost zasloužila? Lei Jun přebírá certifikát za vytvoření světového rekordu v prodeji přes dva miliony smartphonů během 12 hodin, nejednalo se pouze o prodej telefonů, jednalo se o prodej veškerého sortimentu této značky. Tomuto rekordu přispěl i Xiaomi Mi Fan Festival, který proběhl na počet 5. výročí čínské společnosti.

Čínští zákazníci se poprali o prodej například zařízení Mi WiFi v počtu 79 000 kusů, 38 600 kusů Mi TV, 247 000 kusů Mi Power Stripu či 208 000 kusů náramku Mi Band. Za tato zařízení společnost Xiaomi utržila zhruba 30,6 milionu dolarů. Prodejní čísla nezní vůbec špatně, za celkovým renomé se může otočit například Apple či Samsung. Začnou Číňané prodávat levné a výkonné telefony za zlomek ceny iPhonů?

Xiaomi rekord

Jak to tedy vlastně bude s Windows 10 pro mobily? V Číně stojí za svým  slovem, Win10 pro telefony s Androidem opravdu bude, jak jsme informovali v tomto článku. Na YouTube se také objevilo video, které vše do posledního slova a věty potvrzuje. Na oficiálním fóru se také dočtete, že ROM s Windows 10 bude volně ke stažení. Ohlasy jsou více jak kladné, další zpestření systému bude více jak lákavé. Možná, že se nejedná o nahrazení operačního systému, ale za zkoušku to určitě stojí. Jak velká bude podpora této ROM? To se nechme překvapit. Blízká se u Microsoftu na lepší časy v mobilním segmentu?

Aby toho nebylo málo, společnost 23. dubna 2015 chystá speciální tiskovou konferenci, na které pravděpodobně dojde k představení zbrusu nového mobilního telefonu. Bude se jednat o představení smartphonu Xiaomi Mi4i? Nabídne k představení i jiné novinky? Celá akce se přitom bude odehrávat v Novém Dillí. V jedné rovině se mluví o tom, že by měl nový telefon pohánět 64bitový procesor Samsung s osmi jádry na taktu 1,65 GHz. K účelu výpočtů mu bude sekundovat 2GB operační paměti RAM.

To je ale oproti předešlému mobilu (Xiaomi Mi4) poněkud zavádějící specifikace. Předešlý kousek měl v těle Snapdragon 801 a 3GB RAM. Má firma za účel překvapit novým a dostupným modelem s bohatým příslušenstvím? Budete s telefonem obdařeni ještě něčím jiným? To se nechme překvapit v dalších dnech.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Tohle je správný článek pro každého, kdo se chce dozvědět více o nákupech z Číny a blízkého okolí. Blíží se Vánoce a tak každý dárek je skvělý.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware