Mobilní telefonySoftwareZe světa IT

Jelly Bean přichází na telefony ZTE

Není to tak dlouho, co se na světě objevil poslední počin společnosti Google. Je jím Android Jelly Bean, který nahrazuje krémový sendvič se vší parádou. Poslední verze se dostává na nejeden mobilní produkt, což je jedině dobře a softwarový svět to určitě vřele vítá. Prvními produkty s tímto operačním systémem vyšly ze stájové továrny společnosti, jsou jimi smartphone Galaxy Nexus a tablet Nexus 7.

ZTE N880E Android Jelly Bean

Překvapivá zpráva je ta, že se tento systém zanedlouho objeví na dalších zařízeních, jež svou reklamní krásou nikterak neoplývají. A jaká to budou? Když se řekne Čína, spousta z nás se zalekne, ale v tomto případě se není čeho bát. Na trh s Jelly Beanem přichází také čínské ZTE, které bude tento operační systém od Googlu instalovat na svá zařízení, říkáte si, kde jsou s aktualizací stěžejní výrobci?

Některým už asi odzvonilo a nebo ještě sesbírají poslední síly a vyráží tak do boje s výrobky s nižším cenovým kalibrem. Otěže tedy přebírá ZTE se svým přístrojem N880E, jež je softwarově vybavený Gingerbreadem /2.3/ a čeká na poslední operační software Android 4.1 Jelly Bean. Pro výrobce silných značek a význačného renomé není tato zpráva rozhodně potěšující.

Obdrží JB také vlajková loď, která nese název Era? Je to čtyř jádrový smartphone, kterému v útrobách tepe Nvidia Tegra 3 o taktu 1300 MHz. Systémem, jež prohání toto zařízení se stal zatím Android 4 Ice Cream Sandwich.

Jak tedy odvětí velké společnosti čínským výrobcům levné mobilní elektroniky? To ukáže jen a jen čas. Pořídili by jste si levný telefon z Číny s poslední verzí Androidu a nebo drahý smartphone prestižní značky s Androidem ICS?

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony