Software

Co znamená barevná tečka na horní liště iPhonu?

iphone displej
Foto: pixabay.com, Tag: iPhone

S novým operačním systémem iOS 14 přišlo do iPhonu mnoho nových funkcí. Dočkali jsme se větší ikony blesku při nabíjení baterie, ale i dalších funkcí, které zpříjemní používání telefonu. Novinkou je zabezpečení a kontrola operačního systému. Mnoho uživatelů se ale určitě ptá, co znamená ta barevná tečka na horní liště.

Zelená tečka se zobrazuje jen tehdy, kdy nějaká aplikace využívá fotoaparát telefonu (může i mikrofon). Pokud tedy zapnete nějakou z aplikací, která využívá fotoaparát – na liště se objeví zelená tečka. Pokud v horní liště uvidíte oranžovou tečku, znamená to, že aplikace využívá mikrofon. S touto tečkou přijdete do styku také při klasickém hovoru.

Pokud otevřete v průběhu akce ovládací centrum, můžete se podívat, jaká aplikace co používá. Tyto barevné tečky jsou také v novém systému pro tablety (iPadOS).

tecka na liste iphone
Co znamená barevná tečka na horní liště iPhonu? #iphone

Další novinky? Dva modely Apple Watch Series 6

Apple Watch 6 představují revoluční funkci Blood Oxygen (měřič kyslíku v krvi), která uživatelům poskytuje ještě lepší přehled o jejich celkovém zdraví. Series 6 přináší mnoho pozoruhodných hardwarových vylepšení, včetně rychlejšího čipu S6 (SiP) a dostupného výškoměru nové generace, spolu s dosud nejpestřejší řadou a krásnou paletou nových povrchových úprav a pásků.

watchOS 7 přináší Family Setup, sledování spánku, automatickou detekci mytí rukou, nové typy cvičení a schopnost upravovat a sdílet ciferníky, povzbuzovat uživatele kolem sebe, aby byli aktivnější, zůstali ve spojení a lépe zvládali své zdraví novými způsoby.

Apple Watch Series 6 zcela nově definuje, co mohou hodinky dělat,“ řekl Jeff Williams, provozní ředitel společnosti Apple. “Díky výkonným novým funkcím, včetně snímače a aplikace Blood Oxygen, se Apple Watch stává ještě nepostradatelnějším, protože poskytuje další pohled na celkovou pohodu.”

Má iPhone 12 své datum vydání?

Podstatná informace je ta, která hovoří o datu vydání nových telefonů od Applu. Je ve vzduchu několik významných dnů, kdy se nové smartphony od společnosti mohou dostat k představení. iPhone 12 bude totiž průlomový smartphone, který podle posledních informací nabídne USB-C port a rychlé indukční nabíjení. Technologicky se posune i procesor. Nový křemíkový čip ponese označení Apple S14 Bionic a vsází na technologii Silicon.

Společnost totiž kompletně přechází na své stájové procesory Apple Silicon a bude je instalovat do všech svých produktů. Apple Silicon je plánovaný dvouletý proces zavádění procesorů navržených na platformě ARM64 pro zpětnou podporu instrukcí Intel x86-64. Tyto procesory budu mít všechny stolní počítače od Applu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software