Mobilní telefony

Velký večer Applu. Kdy se bude prodávat iPhone 12?

apple logo sede final
Foto: apple.com, Tag: Apple

Letošní event společnosti Apple nepřivedl na trh to nejlepší zboží, které jsme si mohli přát. Určitě víte, o čem je řeč. Jedná se přece o nové iPhony – modlu mobilního průmyslu. Akce zaměřená na fitness a zdraví představila několik významných produktů.

Prvním z nich jsou nové hodinky Apple Watch Series 6 (na trhu se objeví i levnější Watch SE) a nový operační systém pro iPhone – iOS 14.

Mnoho z nadšených uživatelů ale čekalo datum uvedení a prodej nových iPhonů. Zatím si však pouze změří, kolik mají kyslíku v krvi. Funkcí číslo jedna je měření spánku a měřič okysličení krve (Blood Oxygen). Vše se točí okolo nových diod na zadní straně hodinek a technologie odrazu od řečiště krve. Uživatelé poslední generace si během okamžiku mohou změřit, kolik kyslíku jim koluje v krvi.

apple-iphone-12-skupina
Kdy se bude prodávat iPhone 12? #iphone12

Má iPhone 12 své datum vydání?

Podstatná informace je ta, která hovoří o datu vydání nových telefonů od Applu. Je ve vzduchu několik významných dnů, kdy se nové smartphony od společnosti mohou dostat k představení. iPhone 12 bude totiž průlomový smartphone, který podle posledních informací nabídne USB-C port a rychlé indukční nabíjení. Technologicky se posune i procesor. Nový křemíkový čip ponese označení Apple S14 Bionic a vsází na technologii Silicon.

Společnost totiž kompletně přechází na své stájové procesory Apple Silicon a bude je instalovat do všech svých produktů. Apple Silicon je plánovaný dvouletý proces zavádění procesorů navržených na platformě ARM64 pro zpětnou podporu instrukcí Intel x86-64. Tyto procesory budu mít všechny stolní počítače od Applu.

Nový telefon bude představený již 12. října 2020 – předobjednávky se spustí v den představení a první telefony Apple expeduje uživatelům hned 19. října.

Systém pro hodinky. watchOS 7

Se systémem watchOS 7 mohou uživatelé pozvednout přizpůsobení na další úroveň se sedmi novými možnostmi vzhledu ciferníku, včetně Stresse, Chronograph Pro, GMT a Artist, zatímco mohou objevovat a sdílet nové konfigurace hodinek s ostatními.

TIP na článek: 9 novinek v iOS 14. Pojďme se na ně podívat

Společnost Apple nahrazuje operační systém 13.7 novým systémem iOS 14. Přináší mnoho zajímavých novinek v podobě úpravy hlavní obrazovky nebo třeba vylepšeného překladače jazyků.

Nové funkce pro zdraví a fitness, včetně nízkého dosahu VO2 Max, sledování spánku, automatické detekce mytí rukou a nové typy cvičení, mohou uživatelům pomoci lépe porozumět celkové pohodě. Pohodlně přístupné na zápěstí, Mapy obsahují cyklistické pokyny a Siri nabízející jazykový překlad.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony