Kryptoměny

Coinbase je nyní personalizovaným průvodcem po kryptografických daních

coinbase logo
Foto: coinbase.com, Tag: Coinbase

Kryptografické daně mohou být komplikované. V minulé daňové sezóně nám mnoho zákazníků řeklo, že nevěděli, zda ze své kryptoaktivity dluží daně, a ti, kteří to věděli, zjistili, že je to manuální a složité.

V letošní daňové sezóně zavádíme daňové centrum, aby zákazníci mohli svým kryptografickým daním porozumět a podat je s větší lehkostí a jistotou. Zákazníci uvidí všechny své zdanitelné aktivity na jednom místě a zjistí, zda dluží daně a kolik.

Pokud podnikli pokročilejší kroky, jako je odesílání nebo přijímání kryptoměn z Coinbase Pro nebo externích peněženek, mohou od našeho kryptografického daňového partnera CoinTracker získat bezplatné daňové přehledy až pro 3 000 transakcí. Nejsložitější období roku se právě stalo přehlednějším.

Podívejte se na jednoduchý přehled zdanitelných částek

Američtí daňoví poplatníci jsou povinni hlásit daňovému úřadu prodeje, konverze, platby a příjmy z kryptoměn a tyto transakce mohou být zdaněny buď jako kapitálové zisky/ztráty, nebo jako běžný příjem. V loňském roce museli zákazníci zkoumat, které transakce jsou považovány za zdanitelné, a pak je ručně sledovat a třídit, aby si mohli vypočítat své zisky/ztráty. Bylo to zdlouhavé a časově náročné.

Nyní tento proces zjednodušujeme tím, že každému zákazníkovi zobrazujeme personalizovaný přehled jeho zdanitelných aktivit na Coinbase, rozdělený v čase podle realizovaných zisků/ztrát a různých příjmů.

Zákazníci mohou tyto částky použít k přípravě a podání daňového přiznání buď u svých osobních účetních, nebo přímo v softwaru pro přípravu daní, jako je TurboTax, kde všichni zákazníci Coinbase získají slevu až 20 USD na produkty TurboTax.

Získejte pomoc se všemi krypto daněmi, dokonce i s transakcemi mimo Coinbase

Američtí daňoví poplatníci mohou být povinni zaplatit daně z částky, kterou získali z kryptoměn, nebo mohou uplatnit ztráty proti svým ostatním příjmům. Abychom mohli vypočítat zisky/ztráty, potřebujeme znát počáteční hodnotu kryptoakcií zákazníka. Existují případy, kdy Coinbase tato informace chybí (např. zákazník ji obdržel z externí peněženky).

Zákazníci s těmito případy mohou využít našeho partnera pro kryptografické daně CoinTracker, který agreguje jejich transakce napříč Coinbase a dalšími burzami, peněženkami a službami DeFi. Zákazníci Coinbase a Coinbase Pro mají bezplatný přístup k daňovým přehledům až pro 3 000 transakcí provedených na těchto platformách a získávají 10% slevu na plány CoinTracker, které podporují synchronizaci jakékoli jiné peněženky nebo burzy.

Přečtěte si o nejnovějších daňových tipech v oblasti kryptoměn

Pro přístup k daňovým nástrojům na coinbase.com mohou zákazníci klepnout na svůj profil v pravém horním rohu a v rozbalovací nabídce uvidí jako novou položku Taxes. Pro přístup z mobilní aplikace zákazníci klepnou na nabídku v levé horní části, klepnou na položku Profil a nastavení a uvidí položku Daně.

Během několika příštích týdnů najdou zákazníci také písemné průvodce na témata, jako je vyhledání správného daňového odborníka a podání daňového přiznání na NFT, a navíc vysvětlující videa o kapitálových ziscích/ztrátách a příjmech.

Coinbase se snaží co nejvíce usnadnit pochopení a podávání krypto daní. Během celé daňové sezóny budeme pokračovat ve vylepšování daňových nástrojů a vytváření nového obsahu, protože se všichni pohybujeme ve vyvíjejícím se světě webu3.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny