Kryptoměny

Coinbase je přesvědčena, že bitcoinové ETF bude schváleno

bitcoin ve dlani
Foto: pixabay.com, Tag: Bitcoin

Americká kryptoburza Coinbase je přesvědčena, že Komise pro kontrolu cenných papírů Spojených států amerických (anglicky U.S. Securities and Exchange Commission, zkratka SEC) ETF schválí, uvedl pro CNBC Paul Grewal, právní ředitel společnosti.

Docela doufám, že těmto žádostem bude vyhověno, už jen proto, že by jim mělo být vyhověno podle zákona,“ řekl Grewal v rozhovoru s Arjunem Kharpalem z CNBC. Komise pro cenné papíry a burzy nedávno utrpěla velkou soudní nehodu, když soudce rozhodl, že regulátor neměl žádný důvod zamítnout žádost správce aktiv zaměřeného na kryptografický trh o přeměnu jeho obrovského bitcoinového fondu GBTC na ETF.

SEC brzy schválí bitcoinové ETF

Komise pro cenné papíry a burzy minulý týden odmítla podat odvolání proti tomuto rozhodnutí v klíčovém termínu, čímž pravděpodobně připravila půdu pro schválení ETF souvisejícího s bitcoinem v nadcházejících měsících. „Myslím, že firmy, které předložily solidní návrhy těchto produktů a služeb, patří mezi největší blue chips (trh cenných papírů) v oblasti finančních služeb,“ dodal Grewal. „Takže to, myslím, naznačuje, že se v krátké době dočkáme pokroku.“

SEC brzy schválí bitcoinové ETF
SEC brzy schválí bitcoinové ETF

Neřekl, kdy k tomu pravděpodobně dojde, a dodal poznámku, že jakékoli rozhodnutí bude nakonec záležet na Komisi pro cenné papíry a burzy. Grewal dodal, že je nyní pravděpodobné, že SEC brzy schválí bitcoinový ETF, přičemž zdůraznil, že regulátor u soudu neuspěl, když zablokoval společnost Grayscale při přeměně jejího bitcoinového fondu GBTC na ETF.

Co je bitcoinové ETF?

Bitcoin ETF (Exchange-Traded Fund) je finanční produkt, který umožňuje investorům obchodovat s Bitcoinem na tradičních burzách podobně jako s akciemi. ETF je zkratka pro Exchange-Traded Fund, což znamená fond, který je obchodován na burze. Bitcoin ETF je specifickým typem ETF, který je navázán na hodnotu Bitcoinu (BTC).

Funguje to tak, že správce fondu (ETF) kupuje a drží určené množství Bitcoinu, a poté vytvoří fondové podíly, které jsou obchodovány na burze. Tímto způsobem mohou investoři nakupovat a prodávat podíly fondu, aniž by museli sami držet fyzický Bitcoin.

Existuje několik výhod Bitcoin ETF pro investory:

  1. Liquidity (likvidita): ETF je obchodován na burze, což znamená, že investoři mohou nakupovat a prodávat podíly kdykoliv během obchodního dne, což zvyšuje likviditu a flexibilitu.
  2. Snadný přístup: Investoři mohou obchodovat s Bitcoinem prostřednictvím svého běžného účtu na burze, což je snadnější a pohodlnější než nákup a uchovávání fyzického Bitcoinu.
  3. Diversifikace: Bitcoin ETF umožňuje investovat do Bitcoinu, aniž byste museli držet velké množství kryptoměny, což umožňuje snadnější diverzifikaci portfolia.

Bitcoin ETF se staly populárními mezi tradičními investory, kteří chtějí využít příležitosti, kterou nabízí Bitcoin, aniž by museli řešit technické aspekty a bezpečnostní otázky spojené s držením fyzické kryptoměny. Je však důležité si uvědomit, že způsob fungování a regulace ETF může v různých jurisdikcích a mezi různými fondy varirovat, a mohou existovat různá rizika a poplatky spojené s obchodováním s nimi.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny