Mobilní telefony >Novinky ze světa IT >

Čtvrtý Nexus vyrobí opět Samsung

V letošním roce jsme se dočkali již třetího smartphonu od Googlu. Internetový gigant plánuje uvést v letošním roce také tablet, na jehož výrobě se bude podílet ostřílený Asus.

Pro výrobu prvního smartphonu, kterým byl Nexus One, si vybrali HTC. Výrobcem druhého zařízení Nexus S byl Samsung, který se podílel i na Galaxy Nexusu.

Čvrtý Nexus vyrobí opět Samsung

Čvrtý Nexus vyrobí opět Samsung

V poslední době se diskutuje ohledně výrobce čtvrtého smartphonu z dílny Google. Horkým kandidátem na tento post je například Motorola, kterou Google loni koupil respektive jen její mobilní divizi.

Některé zdroje tvrdí, že by tím vyvoleným mělo být tchaj-wanské HTC. Nejpravděpodobnější variantou se však stává Samsung, jelikož s ním mají v Googlu zkušenosti a má rozsáhlou základnu součástek, které sám vyrábí.

Proč si nevybere Motorolu, nevíme, známe ale odpověď na otázku proč to nebude HTC. Na Tchaj-wanu teď pracují na úplně jiném projektu. Ve spojení s Facebookem vytváří nový “sociální” smartphone, jež by měl přinést dokonalé propojení s přáteli.

V jeho útrobách bude tepat hluboce upravený Android, jako ho známe například z tabletu Kindle Fire. O tom že to není žádné scifi nás na Tchaj-wanu přesvědčili už loni.

První vlaštovku zvěstující telefon tohoto rázu jsme mohli zaznamenat v podobě HTC ChaCha. Nový stroj by se měl objevit nejdříve ve třetím čtvrtletí letošního roku.

Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

    Doporučeno pro vás >

    Komentuj článek

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Další novinky > Mobilní telefony >