Tiskové zprávyZe světa IT

Data mimo domov? Kde pořídit datovou kartu a dá se vůbec sehnat?

vodafone mobil esim

Chcete si zkrátit čekání na autobus nebo na nedochvilného známého surfováním na internetu? Potřebujete se připojovat i mimo domov? Jednoduchým řešením pro vás je jednoznačně pořízení datové SIM karty, která vám zajistí mobilní připojení k internetu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. V tomto článku vám poradíme, jak na to.

Jak datová SIM karta funguje?

Datová SIM karta se nijak neliší od standardní SIM karty, kterou obdržíte při sjednání jakéhokoli mobilního tarifu. Jediným rozdílem je, že z ní nelze čerpat volné minuty ani SMS, ale pouze datové jednotky. Slouží tedy ke spojení vašeho přístroje s internetem přes datovou síť. Využijete ji v tabletu, notebooku, pro ten se ale spíše používají datové flashky, a duálním telefonu, který má slot pro dvě SIM karty.

Data mimo domov? Kde pořídit datovou kartu a dá se vůbec sehnat?

Data mimo domov? Kde pořídit datovou kartu a dá se vůbec sehnat?

Lze z datové karty také telefonovat?

Bohužel ne. Nepleťte si datovou kartu s předplacenou. „Předplacenka“ funguje tak, že si nabijete kredit a dokud vám nedojde, můžete volat a esemeskovat dle libosti. Samozřejmě za předem určené ceny danou společností, od které jste SIM kartu zakoupili. Za to datovou kartu můžete využít výhradně k připojení k mobilní síti.

Jaký objem dat budu mít k dispozici?

Operátoři zpravidla nabízí datové karty s datovým balíčkem o objemu 1,5 GB – 10 GB dat. V případě, že se vám stane, že data přečerpáte, dojde ke zpomalení rychlosti vašeho internetu nebo k automatickému navýšení objemu dat, za který si však připlatíte navíc. O tom, jestli se vám data navýší, nebo jestli se váš internet zpomalí, závisí na konkrétním poskytovateli a vybrané službě. Datovou SIM kartu pořídíte téměř u každého operátora, nabízí ji T-Mobile, O2, Vodafone i různí virtuálové. Získat ji můžete přímo na prodejně, nebo si o ni můžete zažádat online.

Proč si pořídit datovou SIM kartu?

Důvodů se nabízí hned několik. Karta je lehká, malá a nezabere vám žádné místo. Můžete ji mít tedy kdykoliv s sebou, ve vašem přístroji. Můžete mít přehled nad tím, kolik dat vyčerpáte a pro ty, kteří nemají zavedený internet doma, lze SIM kartou přenést přes Hotspot mobilní internet třeba přímo do vašeho notebooku nebo domácího stolního počítače zdarma. V našem srovnávači cen máte možnost zjistit, který typ karty, bude nejlépe vyhovovat vašim požadavkům.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy