Mobilní telefonyZe světa IT

Potvrzeno: Apple iPhone 6 již 9. září

Již několikrát jsme zmiňovali datum 9. září 2014 v souvislosti s představením nového chytrého telefonu od společnosti Apple. A už je to oficiální! Společnost Apple konečně potvrdila datum své prezentace, během které představí novinky, ve kterých by se měl (údajně) objevit i zmiňovaný iPhone 6. Společnost rozeslala americkým novinářům ve čtvrtek večer pozvánky, na kterých je jasně napsáno, že by se konference měla konat v úterý 9. září 2014.

Kromě data nalezneme na celkem graficky jednoduché pozvánce text „Wish we could say more“ – tedy „Kéž bychom mohli říci více“. Pod touto větou si lze hodně věcí představit, ale jak jsme již zmiňovali a podle uniklých fotografií by se mohlo hlavním hřebem celé prezentace stát oficiální představení nového modelu iPhonu.

Datum potvrzeno - Apple představí novinky v září

Dále kromě nového chytrého telefonu se v internetových debatách objevila i možnost představení inteligentních hodinek Apple iWatch. Avšak jedná se pouze o nepotvrzenou domněnku. A kde se vlastně představení applovských novinek bude konat? Společnost Apple pro tentokrát vybrala poměrně netradiční místo.

Oblíbené lokace Applu zůstanou prázdné, letošní prezentace se bude konat ve Flint Center for the Performing Arts. Proč zrovna tato lokalita? Možná jedním z důvodů je, že na tomto místě (ve Flint Center) kdysi přestavil Steve Jobs v roce 1984 první počítač řady Macintosh. Cupertinský gigant tedy asi bude vsázet na nostalgii prostředí.

Jak svědčí fotografie, výběr lokace nebyl náhodný. Apple totiž ve Flint Center postavil třípatrovou budou. Význam? Přísně tajný. Ano, stále není jasné, na co chce Apple budovu využít. A aby celou budovu schoval před řadou „čumilů“, budovu zahalil do neprůhledného bílého materiálu. Dále je také objekt pod přísnou kontrolou hlídačů. Zkráceně – nikdo nemá šanci se do prostoru pořádně dostat. Hold si ještě musíme pár dní počkat, třeba se „největší tajemství lidstva“ dozvíme.

Nadšení stoupá a milovníci Applu už jenom odpočítávají dny. Proč? Mohli bychom si připomenout větu Eddyho Cuema – „Pracujeme na nejlepších produktech, jaké jsem za svých 25 let v Applu viděl.“ Kdy tedy prezentace proběhne? Pro zopakování – 9. září 2014 v 19:00 našeho času. Avšak stále otázkou zůstává, zda bude dostupný i živý stream. Doufejme, že ano.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony